Nesta Mires Toruń wciąż bez zwycięstwa na Tor-Torze

Marcin Wiśniewski wciąż czeka na pierwszego gola w sezonie, na razie ma na koncie 3 asysty. Grzegorz Olkowski
Torunianie nie mają szczęścia do swojego lodowiska, czwarty mecz i czwarta porażka. Tym razem z mistrzem Polski GKS Tychy.

NESTA MIRES TORUŃ - GKS TYCHY 2:5 (1:2, 0:0, 1:3)

Bramki: 0:1 Witecki - Kogut (3), 0:2 Bryk - Witecki, Ciura (7), 1:2 Kalinowski, Zacharenka (15), 1:3 Kolusz - Kuzin, Bryk (41), 2:3 Fraszko - Kuchnicki (44), 2:4 Bepierszcz - Kuzin, Kartoszkin (57), 2:5 Kuzin - Kartoszkin (57)
NESTA MIRES: Plaskiewicz - Kantor, Zacharenka, Kalinowski, Kukuszkin, Minge - Podsiadło, Żyliński, Fraszko, Kuchnicki, Wiśniewski - Lidtke, Kamko, Husak, Dzięgiel, Dołęga - Huzarski, Skólmowski, Bomastek, Zachariasz, Winiarski.

Po kilku minutach gry zanosiło się na tęgie lanie. Tyszanie wyraźnie dominowali, raz za razem stwarzali zagrożenie pod bramką Michała Plaskiewicza i dwa razy krążek zatrzepotał w siatce. Potem mistrzowie Polski zwolnili. To pozwoliło torunianom otrząsnąć się z przewagi, w końcu zaczęli odważniej atakować.

Bardzo długo GKS miał tylko jedną bramkę przewagi. Po kwadransie kontaktowego gola po akcji ze skrzydła strzelił Michał Kalinowski (zagrał przeciwko bratu Kamilowi, który jednak nie zapunktował w GKS). W 44. minucie zrobiło się 2:3, gdy bramkarza GKS pokonał Bartosz Fraszko po bardzo dobrym podaniu Mariusza Kuchnickiego. Dla 19-latka był to pierwszy mecz przed własną publicznością po powrocie z Krakowa.

W ostatniej tercji mecz się zaostrzył, sędziowie rozdali aż 9 kar, Jakub Witecki na ławce przesiedział 10 minut za niesportowe zachowanie. Tempo gry było rwane, żadna drużyna nie miała wyraźniejszej przewagi. Feralna dla Nesty Mires okazała się 57 minuta. Plaskiewicza wtedy w niespełna pół minuty pokonali Mateusz Bepierszcz i Jurij Kuzin (gol i 2 asysty na Tor-Torze).

W innych meczach: Zagłębie - JKH 1:4, Polonia - TatrySki Podhale 4:2, Orlik - Cracovia 1:5, Unia - SMS U20 10:1, Naprzód - Ciarko 4:9.

1. GKS Tychy 13 30 69:26
1. Comarch Cracovia 11 29 66:18
3. JKH GKS Jastrzębie 11 25 36:20
4. TatrySki Podhale 11 22 54:22
5. Polonia Bytom 11 21 48:28
6. Orlik Opole 12 21 46:31
7. Unia Oświęcim 12 21 39:40
8. Ciarko Sanok 11 15 42:34