Cazuo Matsumoto nie poradził sobie w Bytomiu.
Cazuo Matsumoto nie poradził sobie w Bytomiu. Grzegorz Olkowski
Torunianie pojechali po trzy punkty, a zdołali przeciwko Polonii ugrać zaledwie jednego singla.

Polonia Bytom - Energa Manekin Toruń 3:1

Wyniki gier: Konecny - Matsumoto 3:0 (11:2, 11:9, 11:6), Syoyanov - Weixing 3:2 (3:11, 12:10, 12:10, 11:13, 11:8), Chmiel - Kulpa 0:3 (11:13, 6:11, 6:11), Konecny - Weixing 3:1 (7:11, 11:9, 11:9, 11:3)

Na wysokości zadania stanął tylko Konrad Kulpa, który w trzech setach ograł swojego byłego kolegę klubowego Pawła Chmiela. Zawiedli z kretesem obcokrajowcy. Cazuo Matsumoto zupełnie nie podjął walki z doświadczonym Czechem Tomasem Konecnym, a porażka w secie do 2 po prostu nie przystoi wicemistrzowi Ameryki Południowej.
Zawiódł także lider Chen Weixing. Austriak przegrał oba swoje single. O ile porażkę z solidnym Konecnym można mu wybaczyć, o tyle niepowodzenie z mało znanym Niagolem Stoyanovem to sporego kalibru niespodzianka. Weixing w obu meczach zaczynał od wygranej partii, ale potem był momentami wręcz bezradny.