Poloniści wytrzymują mocne tempo. Kolejne udane starty

maz
Klub Kolarski Polonia
Kolejne, całkiem udane starty mają za sobą zawodnicy Klubu Kolarskiego Polonia.

Tym razem bydgoscy zawodnicy wzięli udział w I Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim im. Grzegorza Piwowarskiego w Golubiu-Dobrzyniu. To czwarte zawody z serii Dadelo wyscigiszosowe.pl.

Ten wyścig, pod względem liczby uczestników, był najliczniejszy w historii tej serii. Na starcie stanęło aż 131 kolarzy. Zawody ukończyło 120 z nich. A trasa była bardzo wymagająca - przebiegała przez trzy rundy po 15 kilometrów każda. Wszystkie kończyły się podjazdem o długości 1 kilometra, obok zamku golubskiego. I te trzy podjazdy, niezłe tempo (średnia około 41 km na godzinę) oraz upał dokuczający na trasie rywalizacji, wyselekcjonowały najsilniejszych 24 kolarzy. Ci, między sobą rozegrali finałowy kilometr podjazdu do mety.

Bardzo dobrze zaprezentowali się startujący w tym wyścigu trzej zawodnicy Polonii Bydgoszcz. Przez cały wyścig trzymali się z przodu peletonu. Liczyli się również podczas finałowego podjazdu i zajęli wysokie lokaty. Niestety, tym razem musieli zadowolić się miejscami tuż za podium. Maciej Bączkowski zajął 5. miejsce open (4. w kategorii wiekowej), Michał Gąsiorowski 6. miejsce open (5. w kategorii wiekowej), a Daniel Wartała był 13. w kategorii open (10. w kategorii wiekowej).

Ostatnio poloniści startowali też m.in. IV Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim o Puchar Wójta Gminy Świątki. Na Warmii, na dystansie 50 km, walczyło 48 zawodników. W tym Michał i Maciej Bączkowscy, Daniel Wartała i Michał Gąsiorowski. Najlepszy z zawodników KKP był Michał Bączkowski, który na mecie był trzeci.