Pływaczki MUKS 15 Bydgoszcz mistrzyniami Polski [wideo]

FRT
Znakomicie spisały się pływaczki MUKS Piętnastka Bydgoszcz, które zostały mistrzyniami Polski oraz podwójnymi wicemistrzyniami w konkurencji sztafet klubowych!

Najcenniejszy, złoty medal, podopieczne trenera Roberta Strzałki wywalczyły na dystansie 4x100 m stylem dowolnym, ani na chwilę nie oddając prowadzenia na całym dystansie. Mistrzynie Polski popłynęły w składzie : Kinga Paradowska, Aleksandra Dudek, Karolina Wolska, Nicole Frydrych. Czas złotej sztafety to 4:03:64. Warto dodać, że wynik ten jest gorszy od aktualnego rekordu Polski w kategorii 15 lat, zaledwie o 0:00:72 sek.

Zwycięstwo w Lublinie to kolejne potwierdzenie prymatu bydgoskich pływaczek na tym dystansie sztafetowym. Sztafeta w tym samym składzie zdobywała mistrzowski tytuł już wcześniej i to trzykrotnie z rzędu. Tak było przed rokiem na olimpijskim basenie w Olsztynie, podczas Letnich Mistrzostw Polski oraz podczas Mistrzostw Polski na basenie 25 metrowym - w roku 2015 (Zimowe Mistrzostwa Polski, Olsztyn) oraz 2016 roku (Zimowe Mistrzostwa Polski, Gorzów Wielkopolski).

Nicole Frydrych, Aleksandra Dudek, Karolina Wolska i Kinga Paradowska przywiozły z Lublina, oprócz złota, jeszcze dwa tytuły wicemistrzowskie. Srebrne medale wywalczyły na pozostałych dystansach sztafetowych - 4x200 m stylem dowolnym, finiszując z czasem 9.06,61 oraz 4x100 m stylem zmiennym , uzyskując czas 4:31,95. Zespól MUKS Piętnastka Bydgoszcz w ogólnej klasyfikacji drużynowej mistrzostw zajął 3 miejsce w Polsce!