Bez historii

Marcin Drogorób
TKH ThyssenKrupp Energostal Toruń wykonał plan, wygrywając w Sanoku. Do pełni szczęścia zabrakło tylko dwucyfrówki.

KH SANOK - TKH 0:7 (0:2, 0:3, 0:2)
     Bramki:
Piotrowski 2 (9, 26), Proszkiewicz (15), Jóźwik (33), Suchomski (38), Dołęga (52), Bomastek (60).TKH: Ł. Kiedewicz - Dąbkowski, Fraszko (21. Rajnoha), Furo, Voznik, Laszkiewicz - Korczak, Sokół, Proszkiewicz, Sagło, Dołęga - Tyczyński, Piotrowski, Bomastek, Suchomski, Jóźwik - Nikiel, S. Kiedewicz, Myszka.
     Mecz w Sanoku rozpoczął się od planowego prowadzenia gości. Pierwszego gola dla TKH strzelił obrońca Karol Piotrowski po podaniu Pavla Rajnohy i Martina Voznika. Po kilku minutach Tomasz Proszkiewicz po raz drugi pokonał Łukaszkę. Gospodarze próbowali strzelić kontaktowego gola, ale bardzo dobrze dysponowany był w niedzielę Łukasz Kiedewicz.
     W drugiej tercji goście pokręcili tempo. Raz za razem było gorąco pod bramką KH. Sytuacji sam na sam nie wykorzystali kolejno Jarosław Dołęga, Voznik i Proszkiewicz. Dopiero w 26 min znów Piotrowski wpisał się na listę strzelców po uderzeniu z niebieskiej linii. Po nim bramki zdobyli Tomasz Jóźwik i Robert Suchomski i torunianie zakończyli tę tercję wynikiem 3:0.
     W trzeciej odsłonie nadal dominowali na lodzie gracze TKH, ale długo nie mogli zamienić przewagi na bramkę. Uczynił to Dołęga w 52 min, gdy dostał dokładne podanie zza bramki od Proszkiewicza. W 60 min wynik ustalił Przemysław Bomastek strzelając siódmego gola. TKH zdecydowanie wygrał w Sanoku i nieco poprawił kibicom humory po porażce ze Stoczniowcem.
     Pozostałe wyniki: GKS Tychy - Dwory S.A. Unia Oświęcim 3:2 (0:0, 2:1, 1:1), Stoczniowiec Gdańsk - GKS Katowice 8:1 (0:0, 7:0, 1:1), Wojas-Podhale SSA Nowy Targ - Cracovia Comarch Kraków 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)
      1. Tychy 17 34 79-44
      2. Stoczniowiec 18 33 91-49
      3. Unia 15 30 82-30
      4. Podhale 16 30 60-41
      5. Cracovia 14 28 56-39
     6. TKH 17 28 77-45
      7. Sanok 18 4 28-143
      8. Katowice 17 2 31-113