Sport

    W Chojnicach bawili się celuloidową piłeczką [ZDJĘCIA]

    W Chojnicach bawili się celuloidową piłeczką [ZDJĘCIA]

    Monika Smól

    Aktualizacja:

    Gazeta Pomorska

    Piłeczka celuloidowa łączy tenisistów wielu pokoleń
    1/14

    Przejdź do
    galerii zdjęć

    ©Nadesłane/UKS Ósemka

    XVII Regionalny Turniej Tenisa Stołowego pod hasłem „Bawmy się razem” zorganizowały UKS Ósemka Chojnice i świetlica Gimnazjum nr 1.
    Po raz 17. adepci tenisa stołowego spotkali się, by bawić się, odnosić sukcesy, bądź przeżywając porażki w myśl idei łączącej co najmniej trzy pokolenia. Turniej odbył się w minioną sobotę w sali gimnastycznej chojnickiego Gimnazjum nr 1 i zgromadził dużą rzeszę sympatyków i tej dyscypliny.
    - W turnieju uczestniczyło 80 zawodników z Gdyni, Bytowa, Półczna, Szczecinka, Lęborka, Wierzchowa Człuchowskiego, Bydgoszczy, Sępólna Krajeńskiego, Kamienia Krajeńskiego, Złotowa, Gorzowa Wielkopolskiego oraz Chojnic i okolic - wymienia Marzenna Osowicka, prezes klubu. - Został przeprowadzony systemem pucharowym do dwóch przegranych meczów. Zawodnicy toczyli zmagania w dziesięciu kategoriach, z podziałem na wiek i płeć.
    Najwięcej pingpongistów przystąpiło do rywalizacji w kategorii gimnazjalistów. Zwycięzcy kategorii dostali puchary i medale ufundowane dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego w Chojnicach oraz nagrody rzeczowe i o dyplomy sfinansowane przez UKS Ósemka.
    Najmłodsi uczestnicy turnieju: ośmiolatka Angelika Majkowska (Lamk) i sześcioletni Tomek Ginter (UKS Półczno) też dostali statuetki. - Młodzi duchem bez względu na wiek pasjonaci celuloidowej piłeczki rozegrali wiele meczów prezentując dobre wyszkolenie, wysokie umiejętności, chęć do rywalizacji i zabawy - podkreśla prezes Oso-wicka. - Sprawili frajdę sobie samym, ale też obserwatorom. Sędzią głównym był Michał Brieger, sekretarzem Leszek Szadłowski.
    Nad przebiegiem imprezy czuwała Marzenna Osowicka, pomagały wychowanki świetlicy - wolontariuszki: Anita Synak i Julia Gackowska.


    szkoły podstawowe - kl. I-IV (13 zawodników) - dziewczęta:


    1. Maria Kałaczyńska - LKS Kamionka Kamień Krajeński, 2. Maja Łangowska - UKS Półczno, 3. Paulina Grzelka - LKS Kamionka;


    chłopcy:


    1. Szymon Białk - UKS Orlik Gdynia, 2. Adam Czerniawski - OPTY Gdynia, 3. Wiktor Jilke - LKS Kamionka;


    klasy V-VI (10 zawodników) - dziewczęta:


    1. Anna Kiedrowicz - LKS Kamionka, 2. Natalia Kludzikowska - LKS Kamionka;


    chłopcy:


    1. Maciej Żyźniewski - UKS Półczno, 
2. Łukasz Kapiszka - UKS Półczno, 3. Joachim Kowalski - UKS Ósemka Chojnice;


    szkoły gimnazjalne (24 zawodników) - dziewczęta: 



    1. Karolina Choma - UKS Półczno, 2. Agata Hapka 
- UKS Półczno;


    chłopcy:


    1. Mikołaj Stróżyński 
- EMDEK Bydgoszcz, 2. Maksymilian Żychliński 
- UKS Ósemka Chojnice, 3. Szymon Milczarek - KS Wielim Szczecinek,


    szkoły ponadgimnazjalne (6 zawodników) - chłopcy:


    1. Bartłomiej Ossowski - UKS Ósemka Chojnice, 2. Paweł Kłodziński - Obkas, 3. Marcin Klasa - Bytów; 



    seniorki (6 zawodniczek):


    1. Beata Bukolt 
- Krajna Sępólno Krajeńskie, 2. Małgorzata Fidala - Lębork, 3. Justyna Lica-Czapiewska - Kamień Krajeński;


    seniorzy do lat 40 (12 zawodników):


    1. Piotr Mojka - UKS Ósemka Chojnice, 2. Marcin Lica - MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie, 3. Michał Brieger - UKS Ósemka Chojnice;


    seniorzy powyżej 40 lat (9 zawodników):


    3. Artur Sawoch - Gorzów Wielkopolski, 2. Adam Pieczka 
- Cekcyn, 3. Sławomir Wilczek - UKS Ósemka;


    Komentarze

    Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

    Sport z kraju i ze świata

    Zobacz więcej na Sportowy24.pl

    Tabela 1. ligi

    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Awans do Ekstraklasy
    Baraż o utrzymanie w 1. lidze
    Spadek do 2. ligi
    Stomil Olsztyn został ukarany odjęciem trzech punktów za niespełnienie wymogów licencyjnych.
    1 Sandecja Nowy Sącz Live 27 48 14 6 7 39-21
    2 Chojniczanka Chojnice Live 27 47 11 14 2 44-34
    3 Olimpia Grudziądz Live 27 45 14 3 10 41-30
    4 Zagłębie Sosnowiec Live 27 44 12 8 7 42-38
    5 Miedź Legnica Live 27 44 12 8 7 36-19
    6 GKS Katowice Live 27 44 12 8 7 38-26
    7 Wigry Suwałki Live 27 42 12 6 9 39-34
    8 Górnik Zabrze Live 27 40 11 7 9 35-28
    9 Podbeskidzie Bielsko-Biała Live 27 40 10 10 7 30-27
    10 Stal Mielec Live 27 37 10 7 10 31-35
    11 Pogoń Siedlce Live 27 36 11 3 13 26-37
    12 Chrobry Głogów Live 27 33 9 6 12 39-39
    13 Stomil Olsztyn Live 27 33 8 12 7 40-34
    14 GKS Tychy Live 27 30 8 6 13 30-37
    15 Wisła Puławy Live 27 29 7 8 12 30-41
    16 Drutex-Bytovia Bytów Live 27 26 6 8 13 31-40
    17 Znicz Pruszków Live 27 23 6 5 16 26-49
    18 MKS Kluczbork Live 27 17 2 11 14 24-52

    Galeria