Jak radzili sobie rywale polskich drużyn z eliminacji do Ligi Europy? [RAPORT]

Damian Jarosz
Jak radzili sobie rywale Polaków z eliminacji do Ligi Europy? [RAPORT]
Jak radzili sobie rywale Polaków z eliminacji do Ligi Europy? [RAPORT] Waldemar Wylegalski
Niektórzy konkurenci polskich klubów z kwalifikacji do Ligi Europy mają przerwę w rozgrywkach krajowych i wykorzystują ten czas na sparingi lub same treningi, a inni już zaczęli zmagania w swoich ligach. Poniżej przedstawiamy raport, jak radzili sobie obecni i potencjalni rywale Polaków w spotkaniach towarzyskich i ligowych.

FK Haugesund:
Rywal Lecha z II rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy 16 lipca rozegrał mecz ligowy z Aalesunds FK i na własnym stadionie zwyciężył 2:0. Było to już ich 9. spotkanie bez porażki wliczając w to również Puchar Norwegii i eliminacje Ligi Europy. Dzięki temu zwycięstwu, Haugesund awansował na 5. miejsce w ligowej tabeli i traci 10 punktów do lidera - Rosenborg BK.

Mecz potencjalnych rywali "Kolejorza": Valleta FC - FC Utrecht zakończył się bezbramkowym remisem na Malcie. Obie drużyny nadal czekają na rozgrywki ligowe i w ostatnim czasie nie rozgrywali żadnych sparingów.

FC Midtjylland:
Potencjalny rywal Arki Gdynia przegrał na wyjeździe z Brondby IF aż 0:4 w ramach pierwszej kolejki ligi duńskiej. W II rundzie eliminacji Ligi Europy, duński zespół bez problemu rozprawił się z węgierskim Ferencvaros i najprawdopodobniej to tę drużynę Arka będzie gościć w Gdynii.

Ferencvarosi TC:
Drugi z potencjalnych rywali "Arkowców" zremisował na własnym stadionie z Puskas Akademia FC 1:1 w ramach pierwszej kolejki ligi węgierskiej. W składzie Ferencvarosi na prawej obronie zagrał znany kibicom Lecha Poznań Gergo Lovrencsics. W meczu z Midtjylland zespół z Węgier przegrał u siebie 2:4 i przez to ma małe szanse na awans do III rundy eliminacji Ligi Europy.

Panathinaikos Ateny:
Potencjalny oponent Jagiellonii Białystok, Panathinaikos Ateny ma przerwę w ligowych zmaganiach, ale ostatnio rozegrał parę sparingów. Grecki klub grał u siebie z ukraińską Oleksandrią (0:0), na wyjeździe z belgijskim FK Kortrijk (1:2) oraz niedawno, 14 lipca zmierzył się na neutralnym terenie z tureckim Genclebirligi i zwyciężył 1:0.

Obecny przeciwnik Jagiellonii z II rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy, FK Gabala ma przerwę w krajowych rozgrywkach i nie rozgrywa żadnych sparingów. Podobnie sytuacja wygląda z rywalem Legii Warszawa w eliminacjach Ligi Mistrzów. Swój najbliższy ligowy mecz IFK Mariehamn rozgrywa dopiero 22 lipca.

Materiał oryginalny: Jak radzili sobie rywale polskich drużyn z eliminacji do Ligi Europy? [RAPORT] - Gol24