Arleta Meloch (Olimpia Grudziądz) ma brąz mistrzostw Polski w maratonie

Redakcja
Arleta Meloch (Olimpia Grudziądz, Packman Team) była trzecia w mistrzostwach Polski kobiet w maratonie Maryla Rzeszut
W 44. Maratonie Dębno startowała grudziądzka biegaczka, medalistka paraolimpijska z Sydney i Londynu Arleta Meloch (Olimpia i Packman Team). Zajęła 3. miejsce w mistrzostwach Polski pań.

Na mecie 44. Maratonu Dębno sklasyfikowanych zostało 2 178 biegaczy!
Zwyciężył Bonifacy Wambua Nduva z Kenii z czasem 2:16:47. Kolejne miejsca na podium zajęli też Kenijczycy: drugie Silas Kiprono Too a trzecie James Mutua Mbiti.
Wśród kobiet dominowała Kellen Mukami Waithira z Kenii. Jej czas to 2:40:05.

Mistrzostwa Polski w ramach maratonu

Podczas maratonu w Dębnie panie rywalizowały również o tytuł mistrzyni Polski.
Triumfowała i na najwyższym stopniu podium MP stanęła (sklasyfikowana ponadto na drugim miejscu w maratonie w kategorii kobiet) Dominika Stelmach (RK Athletics Warszawa) z bardzo dobrym czasem 2:41:13. Wicemistrzynią Polski w maratonie została Paulina Golec z KS AZS AWF Kraków z wynikiem 2:41:41.

Zawodniczka Olimpii Grudziądz na podium, z medalem

Trzecie miejsce i tytuł drugiej wicemistrzyni kraju wywalczyła Arleta Meloch z Olimpii Grudziądz, z czasem 2:44:46. Stanęła na najniższym stopniu podium MP i odebrała brązowy medal. Arleta reprezentuje także Packman Team.
Grudziądzanka była bardzo szczęśliwa, że wywalczyła medal na ciężkiej, wymagającej trasie, w prestiżowym maratonie.
Kobiety, walcząc o mistrzostwo Polski w maratonie, przebiegły w Dębnie dokładnie 42,195 km.
Milowicz licytował! Charytatywny bal rotarian w Grudziądzu [zdjęcia]
Maraton Dębno jest najstarszym i jednym z najszybszych biegów maratońskich w Polsce. Średnia 10 najlepszych wyników w kategorii kobiet wynosi 2:33:05, a w kategorii mężczyzn 2:11:30.
Specjalnością Arlety Meloch są biegi długie, ale dwa razy zdobyła srebro na paraolim-piadach w Sydney (2000) i Londynie (2012) w biegach średnich. Z powodzeniem rywalizuje także z biegaczami pełnosprawnymi. Kilka razy zdobywała medale mistrzostw Polski seniorów