SP Zawisza będzie grać w Potulicach, ale przegrał sparing

S, SP Zawisza
Wielu kibiców uczestniczy w odbudowie bydgoskiego Zawiszy.
Wielu kibiców uczestniczy w odbudowie bydgoskiego Zawiszy. Tomasz Czachorowski
Piłkarze SP Zawiszy Bydgoszcz swoje domowe mecze będą rozgrywać w Potulicach. W środę przegrali z Dębem 1:2.

SP Zawisza przygotowuje się do startu w rozgrywkach B klasy. Niebiesko-czarni doznali pierwszej porażki, ale nie to jest obecnie najważniejsze. Trener Patryk Zarosa, który sam prowadził dzisiaj drużynę, tym razem dysponował 17 zawodnikami. Niektórzy nie zagrali ze względów zawodowych czy rodzinnych. Po raz pierwszy w drużynie Zawiszy wystąpili: Sergiusz Kot (wychowanek), Krzysztof Topoliński, obrońca Patryk Kuczawski oraz napastnik Mariusz Modry.

Grano w trzech tercjach liczących po 30 minut. Wszystkie bramki padły w pierwszej. W 10. minucie gola dla zespołu Dąb Potulice strzelił Jonasz Szrubkowski. Szybko wyrównał Wojciech Lewandowski, ale wynik meczu ustalił Damian Kokowski.

Zawisza (pierwsze 45 minut): Marczuk - Lewandowski, Każuro, Wysocki, Szymański - Ziemba, Wiśniewski, Lewandowski - Błażejewicz - Ruczyński, Szumla.
Zawisza (drugie 45 minut): Dobersztyn - Kuczawski, Kaźmierski, Wysocki, Szymański (65. J. Lewandowski) - Topoliński, Wiśniewski (61. Każuro, 76. Błażejewicz) - W. Lewandowski (75. Ziemba) - Kot - Ruczyński (75. Szumla), Modry.

Spotkanie Dąb Potulice - Zawisza Bydgoszcz rozegrano w Potulicach. Jak ustaliliśmy, to właśnie tam swoje domowe mecze rozgrywać będą także niebiesko-czarni.