Skoki narciarskie. Dzisiaj w Willingen drugi KONKURS, WYNIKI Zniszczoł prowadził, ale spadł na 8. miejsce

Tomasz Kuczyński
Aleksander Zniszczoł dobrze czuje się na skoczni w Willingen.
Aleksander Zniszczoł dobrze czuje się na skoczni w Willingen. Arkadiusz Gola
W niedzielę 4 lutego 2024 roku w Willingen odbył się drugi w ten weekend konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Po pierwszej serii na prowadzeniu był Aleksander Zniszczoł, ale skończył na 8. miejscu. Poniżej WYNIKI.

Skoki narciarskie NA ŻYWO 4.02.2024

Puchar Świata w Willingen NA ŻYWO: Konkurs LIVE

Aby śledzić wyniki na bieżąco, odświeżaj stronę (F5)

Konkurs wygrał Niemiec Andreas Wellinger. Drugi był Japończyk Ryoyu Kobayashi, trzeci Szwajcar Gregor Deschwanden. Miejsca Polaków: 8. Aleksander Zniszczoł, 18. Dawid Kubacki, 27. Kamil Stoch.

Zapis relacji LIVE:

Aleksander Zniszczoł - 130 m. Polak miał problemy przy lądowaniu. Tylko 8. miejsce...

Ryoyu Kobayashi - 146 m. Japończyk jest drugi.

Lovro Kos spadł na 14. miejsce...

Gregor Deschwanden - 152 m. Szwajcar jest drugi. Zostało 4 zawodników.

Andreas Wellinger - 149 metrów. Niemiec prowadzi!

Konkurs się przedłuża, ze względu na zmienny i zbyt mocny wiatr. Andreas Wellinger cofany z belki startowej.

Daniel Tschofenig - 151 m. Austriak objął prowadzenie.

Zostało 10 skoczków.

Timi Zajc - 153 metry! Mamy nowego lidera.

Roman Koudelka - 145 metrów. Czech na 1. miejscu.

Liderem jest teraz Słoweniec Peter Prevc.

Johann Andra Forfang - 143 m. Norweg prowadzi po dziesięciu zawodnikach.

Kamil Stoch - 125,5 m. Jest teraz 4. Liderem Kubacki.

Dawid Kubacki - 132,5 m. Polak prowadzi.

Zaczęła się seria finałowa! Warunki pogodowe (wiatr i deszcz) powodują, że skoki nie są płynne.

Koniec I serii. Prowadzi Aleksander Zniszczoł! W serii finałowej wystąpią też 24. Kamil Stoch i 26. Dawid Kubacki.

Został tylko Stefan Kraft, ale czeka na poprawę warunków.

Ryoyu Kobayashi jest drugi. Prowadzi... Zniszczoł!

Zniszczoł ciągle na 1. miejscu! Skacze ostatnich dziesięciu.

Dawid Kubacki - 130 m. 10. miejsce i awans do finału.

Aleksander Zniszczoł - 146 metrów! Prowadzi!

Kamil Stoch - 128 m. Jest teraz 7. i awans do serii finałowej.

Numery startowe Polaków: 36. Stoch, 37. Zniszczoł, 38. Kubacki.

Zaczął się konkurs!

Kwalifikacje wygrał Norweg Marius Lindvik. Do konkursu awansowało trzech Polaków: 12. Kamil Stoch, 30. Aleksander Zniszczoł, 40. Dawid Kubacki. Nie awansowali 53. Piotr Żyła i 56. Paweł Wąsek.

Marius Lindvik osiągnął 150 metrów i jest liderem. Piotr Żyła i Paweł Wąsek poza konkursem.

Piotr Żyła - 104,5 m. Jest jako trzeci oczekujący do awansu.

Dawid Kubacki - 117 m. 21. miejsce i awans do konkursu.

Aleksander Zniszczoł - 128,5 m. Jest na 13. miejscu z awansem.

Kamil Stoch - 136,5 m. Jest drugi i wystąpi w konkursie.

Paweł Wąsek - tylko 101,5 m. Jest teraz dopiero 31. Bez awansu do konkursu.

Zaczęły się kwalifikacje!

W niedzielnych kwalifikacjach wystąpi 59 zawodników z 17 reprezentacji. Numery startowe Polaków: Paweł Wąsek (27), Kamil Stoch (36), Aleksander Zniszczoł (37), Dawid Kubacki (38) i Piotr Żyła (39)

Tak zapowiadaliśmy niedzielne zawody w Willingen

W sobotę najlepszy z Polaków był Aleksander Zniszczoł, który zajął 8. miejsce, a po pierwszej serii był trzeci. Dawid Kubacki też wszedł do finałowej serii i zajął 23. miejsce. Pozostali zakończyli skakanie na jednej próbie. Kami Stoch był 43., a Piotr Żyła 48.

- Patrząc na wszystkie skoki po kolei widać, że jest progres i nie chciałbym się zatrzymywać - mówił Zniszczoł, cytowany przez PAP. Pierwszy raz w tym sezonie Pucharu Świata polski zawodnik znalazł się w czołowej „10”.

Konkurs wygrał Norweg Johann Andre Forfang, który w drugiej serii ustanowił rekord skoczni - 155,5 m. Sensacją był brak awansu do „30” lidera Pucharu Świata Austriaka Stefana Krafta (zajął 39. miejsce). Konkurs był jednak loteryjny ze względu na warunki pogodowe.

W piątkowych kwalifikacjach i sobotnim konkursie zabrakło chorego Pawła Wąska. Trener kadry Polski Thomas Thurnbichler przekazał, że Wąsek czuje się już lepiej i najprawdopodobniej weźmie udział w niedzielnej części zawodów w Willingen. Ostateczna decyzja ma zapaść po nocy z soboty na nadzielę.

Program Pucharu Świata w Willingen (skocznia HS147)