Siatkarki Budowlani Budlex Toruń wciąż mają sposób na faworytów

Atakuje Agnieszka Drzewiczuk, z prawej rozgrywająca Justyna Łunkiewicz.
Atakuje Agnieszka Drzewiczuk, z prawej rozgrywająca Justyna Łunkiewicz. Lech Kamiński
Lider z Aleksandrowa przed przyjazdem do Torunia stracił raptem jednego seta. W starciu z Budowlanymi Budlex przegrał wszystkie trzy.

Budowlani Budlex -UKS Jedynka Aleksandrów Łódzki

BUDOWLANI BUDLEX - JEDYNKA ALEKSANDRÓW 3:0 (25:19, 25:22, 25:16)
BUDOWLANI BUDLEX: Łunkiewicz, Sobczak, Wardzińska, Słonecka, Drzewiczuk, Toborek, Kolanowska oraz Ostrowska

W pierwszym i trzecim secie praktycznie nie było emocji. Pewnie grające gospodynie w inauguracyjnej partii szybko uciekły na 15:9, a przyjezdne miały już za sobą obie przerwy na żądania. W trzecim secie przewaga Budowlanych Budlex była jeszcze wyraźniejsza. Jedyną walkę lider podjął w drugiej partii, w której prowadził nawet 15:14. To było jednak wszystko i kolejne wymiany należały już do torunianek.

W innych meczach: SMS Sosnowiec - Chemik Police 0:3, Stal Mielec - Silesia Volley Mysłowice 2:3, Wisła Kraków - Wieżyca Stężyca 3:1, Sparta Warszawa - KSZO Ostrowiec 0:3

1. Jedynka Aleksandrów 5 12 12:4
2. KSZO Ostrowiec 5 11 12:5
3. Chemik Police 5 11 13:6
4. BUDOWLANI BUDLEX 5 11 12:7
5. Wisła Kraków 5 10 11:9
6. AZS UEK Kraków 4 9 10:4
7. Wieżyca 2011 Stężyca 5 7 9:9
8. Silesia Volley I Mysłowice 5 6 9:11