Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gminy powiatu golubsko-dobrzyńskiego wprowadziły ograniczenia w korzystaniu z wodociągów

Karolina Rokitnicka
Karolina Rokitnicka
W związku z dużymi poborami wody i brakiem opadów, gminy wprowadzają ogrniczenia w korzystaniu z sieci wodociągowej
W związku z dużymi poborami wody i brakiem opadów, gminy wprowadzają ogrniczenia w korzystaniu z sieci wodociągowej Pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Susza i upały przyczyniają się do braków wody. W powiecie golubsko-dobrzyńskim pojawiły się komunikaty wprowadzające konkretne ograniczenia dotyczące korzystania z wody z wodociągów.

Spis treści

Ograniczenia używania wody w Golubiu-Dobrzyniu

W Golubiu-Dobrzyniu pojawił się komunikat w związku z dużymi rozbiorami wody i brakiem opadów.

- Prosimy o oszczędne gospodarowanie wodą pobraną z sieci wodociągowej. Należy ograniczyć zużycie wody do podlewania ogródków przydomowych i działkowych oraz mycia samochodów w godzinach 18:00-22:00, ponieważ zbyt duże zużycie wody powoduje obniżenie ciśnienia w sieci, które może doprowadzić do przerw w dostawie wody - informuje zarząd Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji.

W Kowalewie Pomorskim wprowadzono ograniczenia użycia wody

W drugim mieście powiatu jest prośba o ograniczenie zużycia wody do podlewania trawników i ogródków przydomowych oraz mycia samochodów w godzinach 18-22.

- Zbyt duże zużycie wody powoduje obniżenie ciśnienia w sieci, które może doprowadzić do przerw w dostawie wody. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o zrozumienie powyższej sytuacji – informuje prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Lidia Jankowska.

W gminie wiejskiej Golub-Dobrzyń pojawił się komunikat dotyczący używania wody

Zakład Usług Wodnych w Ostrowitem w związku z utrzymującą się suszą oraz niekorzystnymi prognozami pogody, zwrócił się z prośbą do mieszkańców o racjonalne korzystanie z wody z sieci wodociągowej.

- Prosimy o wykorzystywanie wody pitnej z sieci wodociągowej wyłącznie do celów bytowych i powstrzymywania się od podlewania trawników, ogródków przydomowych i działkowych oraz napełniania basenów i mycia samochodów. Ograniczenie zużycia zapewni odpowiednie ciśnienie wody w sieci oraz nie spowoduje przerw w jej dostawie wszystkim użytkownikom sieci wodociągowej – czytamy w informacji z ZUW w Ostrowitem.

Prośba władz gminy Zbójno w sprawie wody

Wójt gminy Zbójno Katarzyna Kukielska zwróciła się się z prośbą do mieszkańców gminy Zbójno o racjonalne i oszczędne korzystanie z wody.

- Należy pamiętać, że woda z wodociągu w pierwszej kolejności służy celom bytowym tj. spożywczym i sanitarnym. Apeluje się, aby nie używać wody na inne cele takie jak np. podlewanie trawników, napełnianie basenów, mycie samochodów, podlewanie upraw rolnych itp. Już na chwilę obecną zauważalny jest duży wzrost zużycia wody, a wyżej wymienione czynności mogą doprowadzić do przerw w dostawie wody. Prosimy o wyrozumiałość i dostosowanie się do apelu – zaznacza wójt gminy Zbójno.

Komunikat wójta gminy Ciechocin

W związku ze znacznym wzrostem zużycia wody, wójt gminy Ciechocin Andrzej Okruciński, zwrócił się z prośbą o rozważne i racjonalne korzystanie z wody pobieranej z gminnej sieci wodociągowej.

- Proszę o możliwe oszczędne korzystanie z wody oraz ograniczenie do minimum podlewania przydomowych trawników, ogrodów i innych terenów zielonych oraz mycia pojazdów w godzinach przedpołudniowych – apeluje włodarz gminy Ciechocin.

Sytuacja wodna w gminie Radomin

W ostatnich dniach w gminie Radomin były przerwy w dostawie wody spowodowane awariami i przebudową sieci. W ostatnich tygodniach gmina zakończyła pierwszy etap modernizacji stacji uzdatniania wody wraz z budową studni głębinowej w Radominie. Inwestycja kosztowała ponad 427 tys. zł. Gmina uzyskała na nią aż 420 tys. zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

- Modernizacja obejmowała wykonanie obudowy i uzbrojenia dla studni głębinowej nr 3, montażu naziemnej obudowy studni z laminatu poliestrowego wraz z zapuszczeniem pompy głębinowej. Studnia została wygrodzona ogrodzeniem panelowym wraz z utwardzeniem drogi dojazdowej kostką betonową. Zadanie obejmowało również wykonanie przyłącza dla zasilania w wodę SUW wraz z montażem kabli energetycznych i sterowniczych. W budynku SUW została wymieniona rozdzielnica sterująca urządzeniami SUW oraz zamontowane zostały sprężarki śrubowe. Przed przystąpieniem do prac wybudowano nowe ujęcie wody oraz zostały uzyskane stosowne pozwolenia na przeprowadzenie dalszych robót – informuje Urząd Gminy Radomin.

Inwestycję realizowała spółka FISZER z Brodnicy.

W Kowalewie Pomorskim stawiają na promocję ekologii Zdrowe jedzenie i moda z recyklingu na Ekobiesiadzie
Zobacz jak przygotowany jest na sezon 2023 ośrodek nad jeziorem Okonin To jezioro zachwyca wodą

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska