Rywal odjechał do przerwy, zabrakło skuteczności. LKS Kęsowo przegrał z Energetykiem Gryfino [zdjęcia]

Piotr Pubanz
Fragment spotkania w Kęsowie, w ataku goście z Gryfina.
Fragment spotkania w Kęsowie, w ataku goście z Gryfina. Piotr Pubanz
Szczypiorniści LKS Kęsowo nie sprawili niespodzianki w 24. kolejce II ligi. Podejmowali we własnej sali czołowy klub rozgrywek Energetyka Gryfino, ale mimo walki przez 60 minut, większych szans na punkty nie mieli.
LKS Kęsowo - Energetyk GryfinoLKS Kęsowo - Energetyk Gryfino

LKS Kęsowo - Energetyk Gryfino

LKS KĘSOWO - ENERGETYK GRYFINO 28:34 (11:17)

KĘSOWO: L.Mielke, Modrzejewski 4, Wiśniewski, Szmagliński, K.Mielke 5, Pięta, Kapłanowski, Smysłowski 2, Luptowski 3, Radzio 6, Kościelski 5, Gakan 1, Kensik 2, Łangowski, Cieniuch, Poraziński.

Gospodarze tylko raz, w 6. minucie prowadzili w tym meczu (2:1) po trafieniach Luptowskiego i Radzio. Energetyk szybko jednak wyrównał, po chwili wyszedł na prowadzenie, które systematycznie podwyższał. Na przerwę goście schodzili z parkietu z przewagą 6 goli. Po zmianie stron trwała zażarta walka z obu stron, jakby rezultat oscylował wokół remisu. Miejscowym w 38. minucie udało sie zmniejszyć rozmiary prowadzenia Energetyka do 4 goli, ale na krótko. Ostatecznie kęsowianie ulegli 3. ekipie ligi różnicą 6 bramek, ale za swą postawę zebrali zasłużone brawa.
- Nie mogę mieć pretensji do swoich zawodników, bo ci zagrali zupełnie dobre zawody - stwierdził tuż po końcowym gwizdku sędziego trener Marek Tyda.- Rywal był jednak za silny. Podjęliśmy walkę po przerwie i w niczym nie ustępowaliśmy przeciwnikowi. Szkoda trochę, że szwankowała momentami skuteczność, bo wynik mógł być nieco korzystniejszy.

Pozostałe mecze 24. kolejki. Tytani Wejherowo - SMS ZPRP II Gdańsk 33:32, Szczypiorniak Olsztyn - MKS Grudziądz 24:24, GKS Żukowo - Sambor Tczew 38:27, Cartusia Kartuzy - Alfa 99 Strzelno 37:23, KU AZS UKW Bydgoszcz - Wybrzeże II Gdańsk 27:34.
1. MKS Grudziądz 22 38 699:561
2. GKS Żukowo 22 38 635:508
3. Energetyk Gryfino 23 32 695:563
4. Szczypiorniak Olsztyn 22 31 625:548
5. Gwardia Koszalin 22 29 614:508
6. SMS ZPRP II Gdańsk 22 23 677:592
7. Cartusia Kartuzy 22 23 584:554
8. Sambor Tczew 22 21 579:575