Rewelacyjny tenisista z Torunia. Cztery finały i cztery złote medale

Złota drużyna z Torunia. Od lewej: Jakub Chojecki, Tomasz Kotowski, Damian Węderlich. archiwum
Kapitalny występ zawodników Energi Manekina Toruń w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w tenisie stołowym. Tomasz Kotowski z czterema złotymi medalami!

Popisem Kotowskiego były turnieje podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Łódzkie 2013. Zawodnik Energi Manekina zdobył cztery złote medale w Radomsku. Pasmo sukcesów zaczęło się w turnieju drużynowym. Kotowski reprezentował toruński zespół wspólnie z Damianem Węderlichem i Jakubem Chojeckim. Torunianie w drodze do złotego medalu pokonali kolejno LUKS Straszyn 3:0, Klub Olimpijczyka Mysłowice 3:1, Piast Łasin 3:0, GLKS Nadarzyn 3:1, by ostatecznie w finale pokonać LUKS Chełmno 3:0.

Ostatniego dnia OOM Kotowski zagrał w trzech kolejnych finałach i wszystkie wygrał! W pierwszym starciu o złoty medal, w turnieju gier mieszanych, torunianin wspólnie z Karoliną Lalak (KTS Optima Lublin) zwyciężyli 3:2 parą Julia Ślązak (Jedynka Łódź) i Kamil Nalepa (UKS GIM TIM Stal Stalowa Wola).

W drugim finale, turnieju gier podwójnych, torunianin wspólnie z Aleksandrem Wereckim (GLKS NADARZYN), pewnie bo 3:0 pokonali parę Marcin Balcerzak - Grzegorz Felkel (Silesia Miechowice).
Trzeci finał był najważniejszy dla naszego zawodnika w turnieju indywidualnym. Kotowski spotkał w nim ze swoim debliowym partnerem i jednocześnie największym faworytem, Aleksandrem Wereckim (GLKS Nadarzy).

To był niezwykle udany sezon dla toruńskiego klubu. Medale kadetów są jedynie jego ostatnim akcentem. Reprezentanci Energi Manekina zostali także indywidualnymi mistrzami Polski juniorów (Jakub Dyjas) i młodzieżowców (Konrad Kulpa). Do tego Dyjas wygrał także międzynarodowy Polish Open juniorów.