Real - Barcelona 0:4 [wynik, gole, wideo - bramki, zdjęcia]

S, TVN24/x-news, YouTube.com
Szok w Madrycie. FC Barcelona pokonała Real aż 4:0. Zobacz wideo.

Spotkania Realu z Barceloną ogniskują uwagę nie tylko futbolowego czy ogólniej - sportowego świata, ale także ludzi, którzy na co dzień nie interesują rywalizacją piłkarską. Wszystko dlatego, że rywalizują ze sobą dwa największe kluby sportowe świata, które dzieli wiele. Ich rywalizacja odbywa się nie tylko na niwie sportowej, ale ma podłoże kulturowe i polityczne. Oba kluby są traktowane jako reprezentanci swoich regionów: Real - Kastylii i Barcelona - Katalonii.

Zespół z Madrytu jest wiązany z hiszpańskim centralizmem, a ekipa z Barcelony tendencjami niepodległościowymi Katalonii. Teraz ten problem jeszcze bardziej jest na czasie po tym jak wybory w Katalonii wygrała partia, której celem jest oderwanie regionu od Hiszpanii i stworzenie niepodległego państwa. Pojawiły się nawet głosy, że jeśli do tego by doszło, to Duma Katalonii nie mogła by występować w Primera Division. To miałoby opłakane skutki dla całego futbolu hiszpańskiego, którego solą jest rywalizacja obu drużyn.

Piłkarski świat jest w szoku. Barcelona wygrywała już Derby Europy w Madrycie, ale zwycięstwa 4:0 niespodziewali się chyba nawet najwięksi fani "Barcy". Pierwszego gola już w 11. minucie strzelił Suarez. Później przed przerwą prowadzenie "Dumy Kataloni" podwyższył Neymnar. W drugiej trafiali Iniiesta i ponownie Suarez.