PŚ w short tracku. Biało-Czerwoni na podium! Duży sukces sztafety mieszanej!

Łukasz Konstanty
Członkiem zespołu, który w Dordrechcie stanął na najniższym stopniu podium w rywalizacji sztafet mieszanych była Kamila Stormowska. Przemysław Świderski
Dobre wieści napłynęły do Polski z holenderskiego Dordrechtu. Sztafeta mieszana startująca w finale zawodów Pucharu Świata w short tracku w składzie Nikola Mazur, Łukasz Kuczyński, Michał Niewiński i Kamila Stormowska zakończyła zmagania na trzeciej pozycji.

We wcześniejszych wyścigach sztafet mieszanych wzięli także udział Gabriela Topolska i Daniel Selier (półfinał) oraz Natalia Maliszewska (ćwierćfinał)

Trzecie miejsce polskiej sztafety mieszanej w Dordrechcie

W piątkowym ćwierćfinale Biało-Czerwoni w swoim wyścigu zajęli drugie miejsce, za plecami drużyny z USA. W dzisiejszym półfinale naszych łyżwiarzy dopadł pech - upadek spowodował, że na mecie zameldowali się na ostatniej pozycji. Decyzją sędziów zostali jednak dodatkowo dokooptowani do finału.

Decydujący wyścig nasza sztafeta rozegrała bardzo mądrze. Przez cały czas Biało-Czerwoni pilnowali, by rywale zanadto się nie oddalili i ostatecznie zakończyli zmagania na trzeciej pozycji za Holandią i Kanadą, a przed Amerykanami, z którymi nasi łyżwiarze przegrali w ćwierćfinale.

Dla naszej drużyny to drugie podium w zawodach Pucharu Świata w tym sezonie. Na trzeciej pozycji Polacy uplasowali się także w Kazachstanie, podczas drugich zawodów odbywających się w Ałmatach. W końcowej klasyfikacji generalnej sezonu 2022-23 Biało-Czerwoni zajęli siódme miejsce.

Miejsca Polaków w rywalizacji indywidualnej

W sobotę odbyły się także zmagania indywidualne. Na dystansie 1000 metrów najlepsi okazali się Kanadyjka Kim Boutin i jej rodak Steven Dubois. W finale pocieszenia nie wystartował Diane Sellier, który ostatecznie został sklasyfikowany na 10. pozycji. Z kolei wśród pań na 15. pozycji rywalizację zakończyła Nikola Mazur, a dwie lokaty niżej została sklasyfikowana Gabriela Topolska.

Na 1500 metrów najlepsi z kolei okazali się Belgijka Hanne Desmet i Ji Won Park. Mateusz Mikołajuk ukończył zmagania na 21. pozycji, zaś Kamila Stormowska uplasowała się trzy lokaty wyżej.

W niedzielę ostatni dzień zawodów Pucharu Świata w Dordrechcie. Tego dnia zawodnicy będą rywalizować m.in. na 500 metrów i po raz drugi na 1000 metrów. Liderką klasyfikacji generalnej zmagań na najkrótszym dystansie jest Natalia Maliszewska.