Porażki PC SIDEn Toruń i Astorii Bydgoszcz w I lidze

(as)
Mateusz Bierwagen zdobył aż 34 punkty w Ostrowie, ale nie wystarczyło to do zwycięstwa. Archiwum
Nie udały się wyprawy zespołów z Torunia i Bydgoszczy do Wrocławia i Ostrowa. PC SIDEn, lider I ligi, doznał prawdziwego pogromu w 2. połowie meczu z WKK, "Asta" walczyła do końca o 2 punkty, ale była gorsza od Stali.

WKK Wrocław - Polski Cukier SiDEn Toruń 82:63 (27:30, 12:13, 25:10, 18:10)
WKK: Grzeliński 23 (3), Ł. Diduszko 17 (1), 9 zb., Niesobski 5, Trojan 4, Wadowski 4 oraz B. Diduszko 10 (1), Szpyrka 8 (2), Koelner 6 (1), Łopatka 3, Kolowca 2, Bochenkiewicz 0, Rodak 0.
POLSKI CUKIER: Śmigielski 17, Jarecki 13, Wojdyła 9, 8 zb., Lisewski 6, 9 zb., Wilczek 2, 5 as. oraz Żytko 9 (1), Stępień 5 (1), Bochno 2, Plebanek 0, Perka 0.

W 1. połowie goście prowadzili nawet 7-8 punktami, ale po przerwie zupełnie zatracili skuteczność (20 pkt.). Jeszcze w 28 min. było 57:53, ale WKK kolejne 5 minut wygrało 13:0 (70:53) głównie dzięki Szpyrce i braciom Diduszko. Gospodarze trafiili aż 8 "trójek" (PC 2), goście z Torunia zaliczyli też aż 19 strat (WKK 10).

Stal Ostrów Wlkp. - Astoria Bydgoszcz 93:89 (24:21, 25:21, 20:26, 24:21)
STAL: Ochońko 23 (2), Andrzejewski 19 (2), 9 zb., Żurawski 16, Dymała 14 (3), Kaczmarzyk 5 (1) oraz Olejnik 5 (1), Hałas 5 (1), Bodziński 4, Smorawiński 2, Spała 0.
ASTORIA: Bierwagen 34 (1), Szyttenholm 15, 8 zb., Kowalewski 11 (1), Robak 7, 7 zb., Lewandowski 6 (2) oraz Małgorzaciak 8 (2), Milczyński 5, Laydych 3 (1).

Pierwsza połowa toczyła się przy nieznacznej przewadze Astorii, aż do 36:42, ale potem Stal zdobyła 13 pkt. z rzędu (m.in. 3x3). Bydgoszczanie uparcie gonili, wcyhodząc nawet na prowadzenie 68:67, ale znów na początku 4. kwarty Stal odskoczyła na 75:68. Bierwagen i spółka ambitnie walczyli, ale przy 86:82 za 3 pkt. trafił Dymała, a przy 92:87 Robak sfaulował Ochońko i ten wolnym wyjaśnił losy wygranej.