Porażka LKS Kęsowo na pożegnanie ligi

Piotr Pubanz
Szczypiorniści z Kęsowa zakończyli już rozgrywki ligowe.
Szczypiorniści z Kęsowa zakończyli już rozgrywki ligowe. Piotr Pubanz
Sześcioma golami szczypiorniści z Kęsowa okazali się gorsi od swych rywali z Bydgoszczy. Tym spotkaniem podopieczni Marka Tydy zakończyli drugoligowy sezon.

LKS KĘSOWO - AZS UKW BYDGOSZCZ 18:24 (10:11)

LKS KĘSOWO: L.Mielke, Iwicki - Modrzejewski 4, Kapłanowski 1, Szmagliński, Gakan, Poraziński 2, Smysłowski 2, Luptowski 2, Radzio 3, Kościelski 3, Szulowski, Kensik 1, Cieniuch, Czarnowski.

Do przerwy mecz był wyrównany. W drugiej połowie trener Tyda wpuścił na parkiet młodzież i bydgoszczanie szybko odskoczyli na bezpieczną odległość. Kęsowianie zakończyli tegoroczne rozgrywki na przedostatnim miejscu w ligowej tabeli, ale zachowali ligowy byt. Teraz czeka ich jeszcze mecz z zaprzyjaźnioną ekipą z Niemiec (16 maja), a potem zasłużony odpoczynek.
- Pierwsza połowa była wyrównana, w drugiej starsi gracze osłabli i puściłem do gry naszych 16-letnich szczypiornistów, niech uczą się i zdobywają doświadczenie na kolejny sezon. Chciałem, żeby w ostatnim spotkaniu sezonu wszyscy zagrali, bo ten mecz nie decydował o niczym - podsumował potyczkę z AZS trener Marek Tyda.

Pozostałe wyniki 26. kolejki. Wybrzeże II Gdańsk - MKS Grudziądz 22:27, Szczypiorniak Olsztyn - Tytani Wejherowo 32:24, GKS Żukowo - Alfa 99 Strzelno 45:18, Cartusia Kartuzy - SMS ZPRP II Gdańsk 22:22, Gwardia Koszalin - Sambor Tczew 26:24.