Polski Cukier - Stelmet. Wysokie zwycięstwo mistrzów Polski w sparingu

Łukasz Wiśniewski trafił tym razem tylko 2 rzuty z gry na 6 prób.
Łukasz Wiśniewski trafił tym razem tylko 2 rzuty z gry na 6 prób. Sławomir Kowalski
Polski Cukier Toruń do przerwy wygrywał ze Stelmetem, ale w drugiej połowie mistrzowie Polski prezentowali się już znacznie lepiej.

POLSKI CUKIER TORUŃ - STELMET ZIELONA GÓRA 65:82 (22:21, 21:17, 10:24, 12:20)
Polski Cukier: Trotter 14 (4), Diduszko 8, Wiśniewski 8 (1), Sandul 7, 6 zb., Sulima 4 oraz Vaigors 12 (2), Śnieg 7, Perka 5 (1).
Stelmet: Florence 20 (4), Gruszecki 15 (2), Vaughn 10, 9 zb., Zajcew 10 (2), Kelati 6 oraz Moore 8 (2), Batts 8, Der 5 (1), Majchrzak 0, Polewiak 0, Krawczyk 0.

To był pierwszy test Twardych Pierników w Arenie Toruń przed sezonem. Do przerwy wyglądało to bardzo dobrze, Polski Cukier prowadził różnicą 5 punktów.

W drugiej połowie gospodarze mieli już kłopot z defensywą Stelmetu, zdobyli ledwie 22 punkty. O wysokim zwycięstwie mistrzów Polski decydowała przewaga pod tablicami (40:29 w zbiórkach) i skuteczność z dystansu (41 proc.).

W barwach Polskiego Cukru zadebiutował 31-letni Łotysz Akselis Vairogs, który wcześniej był testowany w Zielonej Górze. Wypadł nieźle - 29 minut, 3/9 z gry, 3 zbiórki.

W weekend kolejne emocje w Toruniu. O Memoriale Wojciecha Michniewicza >> tutaj <<

Oba zespoły zagrały osłabione. Wśród gospodarzy nie było Jure Skificia i Kamila Michalskiego, w barwach Stelmetu nie oglądaliśmy kadrowiczów: Łukasza Koszarka, Przemysława Zamojskiego i Adama Hrycaniuka oraz Czarnogórca Nemanji Djurisicia.