Polski Cukier SIDEn Toruń z trudem wygrał w Jaworznie

Michał Jankowski zdobył pierwsze punkty dla toruńskiej drużyny.
Michał Jankowski zdobył pierwsze punkty dla toruńskiej drużyny. Lech Kamiński
Torunianie prowadzili różnicą 17 punktów, ale w ostatniej kwarcie pozwolili gospodarzom zbliżyć się na zaledwie 3.

MCKiS Jaworzno - Polski Cukier SIDEn 68:77 (20:23, 16:20, 16:23, 16:11)
MCKiS: Gospodarek 14, Wróbel 14 (4), Grochowski 12 (2), Przyborowski 5 (1), Goldammer 5 (1) oraz Śpica 12 (2), Nowerski 6, Klocek 0, Bukowiecki 0.
POLSKI CUKIER: Jarecki 13 (1), Bochno 9 (1), Wojdyła 8, 7 zb, 5 as., Lisewski 5, Wilczek 3 (1) oraz Perka 13 (1), Jankowski 12 (2), Żytko 6 (1), Śmigielski 4, Stępień 4, Djurić 0.

W drugiej kwarcie pierwsze punkty dla Polskiego Cukru SIDEn zdobył Michał Jankowski. W tej tej części zebrał ich 9 i po jego akcjach przewaga wzrosła do 7 pkt. Ambitnie koszykarze MCKiS ani myśleli się poddawać. W 18. minucie znowu był remis (36:36), a torunianom szczególnie dokuczał wtedy Michał Gospodarek. Do przerwy wyraźnie szwankowała defensywa naszego zespołu, gospodarze mieli aż 54 proc skuteczności z gry, a za 2 pkt nawet 67 proc.

W trzeciej kwarcie torunianie wreszcie pokazali kawałek skuteczne defensywy. Prawie 5 minut gospodarze nie potrafili zdobyć punktów z gry, a ich skuteczność z gry spadła poniżej 50 procent. Przewaga wreszcie urosła powyżej 10 pkt, a w 28. minucie po "trójce" Jankowskiego lider prowadził już 66:49.

Torunianie znowu jednak pokpili sprawę. Ostatnią kwartę rozpoczęli od wyniku 2:13. W 36. minucie zrobiło się niebezpiecznie - po "trójce" Pawła Spicy było tylko 65:68. Na szczęście niemoc gości przełamał w 37. minucie Tomasz Wodyła i udało się odzyskać inicjatywę.