Zwłoki noworodka znaleziono na terenie wysypiska w...

  Zwłoki noworodka znaleziono na terenie wysypiska w Szadółkach

  EA, szym

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Zwłoki noworodka znaleziono na terenie wysypiska w Szadółkach

  ©Archiwum

  W czwartek na wysypisku w Szadółkach pracownik sortowni natrafił na zwłoki noworodka.
  Zwłoki noworodka znaleziono na terenie wysypiska w Szadółkach

  ©Archiwum

  O makabrycznym znalezisku gdańska policja została poinformowana w czwartek, 20 kwietnia, około godz. 12. Funkcjonariuszy powiadomili pracownicy sortowni śmieci w gdańskich Szadółkach, którzy pracując na taśmie, natknęli się na ciało martwego chłopczyka.

  Czytaj też: W Kościerzynie znaleziono zwłoki mężczyzny [ZDJĘCIA, WIDEO]

  - O zdarzeniu natychmiast powiadomiliśmy prokuraturę. W tej chwili policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, prokurator i lekarz medycyny sądowej są na miejscu. Trwają czynności. Jest zbyt wcześnie, aby mówić o szczegółach. Rozpytujemy świadków, wyjaśniamy okoliczności całego zdarzenia. Ciało noworodka zostanie przewiezione na sekcję zwłok, która wykaże co było przyczyną śmierci – informuje mł. asp. Lucyna Rekowska, rzecznik gdańskiej policji.

  - Tak jak przekazał prokurator, wygląda na to, że jest to noworodek, płci męskiej - powiedziała prok. Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Jak informują śledczy, na jutro zaplanowano sekcję zwłok. Ma ona wyjaśnić, czy dziecko żyło czy urodziło się martwe, a także czy miało obrażenia, ewentualnie jakiego charakteru były to obrażenia.


  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo