Zambrów. 4-latka zamknięta na balkonie, braciszek leżał na...

  Zambrów. 4-latka zamknięta na balkonie, braciszek leżał na podłodze

  dd

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Zambrów. 4-latka zamknięta na balkonie, braciszek leżał na podłodze

  ©Archiwum

  Zambrowscy policjanci wczoraj zatrzymali ojca, który opiekował się dwojgiem małych dzieci mając ponad 2,6 promila.
  Zambrów. 4-latka zamknięta na balkonie, braciszek leżał na podłodze

  ©Archiwum

  Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie otrzymał w niedzielę informację, że na balkonie jednego z mieszkań ma przebywać zamknięte dziecko. Na miejsce interwencji natychmiast został skierowany patrol, który po przybyciu zastał na balkonie pierwszego piętra wystraszoną i płaczącą dziewczynkę. Policjanci bezzwłocznie udali się do mieszkania, lecz mimo wielokrotnego pukania do drzwi, nikt ich nie otworzył.


  Okazało się, że mieszkanie było niezabezpieczone, a policjanci swobodnie weszli do środka. Wewnątrz mieszkania mundurowi zastali śpiącego 24-latka, od którego wyczuli silną woń alkoholu. Funkcjonariusze natychmiast uwolnili zamkniętą na balkonie płaczącą 4-letnią dziewczynkę, a także zaopiekowali się jej 1,5 rocznym bratem, który leżał na podłodze w sąsiednim pokoju. Dzieci były brudne i wyglądały na zaniedbane, a w mieszkaniu policjanci zastali ogólny nieład i nieporządek.

  Na miejsce interwencji wezwano załogę pogotowia, która zabrała dzieci do szpitala. Mundurowi, zatrzymali nieodpowiedzialnego 24-letniego ojca, u którego badanie alkomatem wykazało ponad 2,6 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna noc spędził trzeźwiejąc w policyjnym areszcie. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnego opiekuna zajmie się sąd. Za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo może grozić kara do 5 lat więzienia.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Wszystkie komentarze (1) forum.pomorska.pl

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama