Protesty w stolicy Wenezueli. Dwóch studentów zostało...

  Protesty w stolicy Wenezueli. Dwóch studentów zostało zabitych [ZDJĘCIA] [VIDEO]

  Michał Kurowicki AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  1/11
  przejdź do galerii

  ©AP/EAST NEWS

  Dwóch studentów zostało zastrzelonych podczas masowych protestów w stolicy Wenezueli Caracas. Do tragedii doszło podczas demonstracji, która odbyła się w środę popołudniu.

  RUPTLY/x-news


  Do wyjścia na ulice wezwała wenezuelska opozycja i nazwała wczorajsze zgromadzenie "matką wszystkich marszów”, które odbyły się do tej pory przeciwko lewicowemu prezydentowi kraju Nicolasowi Maduro.

  Na wieść o planowanych wystąpieniach opozycji Maduro wezwał swoich zwolenników, aby również wyszli na ulice.
  W środowe popołudnie doszło do starć dwóch ogromnych, liczących kilkaset tysięcy ludzi grup demonstrantów. Obie strony oskarżały się nawzajem o tragiczną sytuacje gospodarczą, w jakiej znajduje się Wenezuela od kilku lat i trwa w niej do dziś.

  Czytaj także: Zamieszki pod więzieniem w Betlejem. Palestyńczycy domagają się lepszych warunków

  Chodzi o szalejącą inflację, wysokie bezrobocie i brak dostępu do części produktów żywnościowych. Opozycja manifestowała również przeciwko łamaniu demokratycznych zasad przez urzędującego prezydenta. W pewnej chwili policja użyła gazu łzawiącego przeciwko uczestnikom opozycyjnego marszu.

  Jak podaje agencja AFP, jeden ze studentów, który brał udział w demonstracji przeciwników Maduro został postrzelony w głowę. Napastnik podjechał do manifestacji na motorze, strzelił do 18-letniego studenta Carlosa Moreno, który później zmarł w szpitalu.

  Drugi student zginął już po zakończeniu wiecu. Jak opisuje Patricia Gutierrez, prezydent miasta Caracas, do rozchodzących się manifestantów podjechał mężczyzna na motocyklu. Zaczął krążyć wokół grupy ludzi. W końcu wyciągnął pistolet i strzelił w stronę młodego człowieka.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Wideo

   Gry