Ksiądz z Gdyni usłyszał zarzuty za molestowanie nieletnich....

  Ksiądz z Gdyni usłyszał zarzuty za molestowanie nieletnich. Jeden z chłopców nie miał 15 lat

  wie

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Ksiądz z Gdyni usłyszał zarzuty za molestowanie nieletnich. Jeden z chłopców nie miał 15 lat

  ©Archiwum

  Ksiądz z jednej z gdyńskich parafii miał dopuścić się molestowania dwóch chłopców, w tym jednego poniżej 15 roku życia. Prokuratura postawiła mu dwa zarzuty. W sobotę sąd zastosował wobec 38-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.
  Ksiądz z Gdyni usłyszał zarzuty za molestowanie nieletnich. Jeden z chłopców nie miał 15 lat

  ©Archiwum

  - W piątek zatrzymany został ksiądz z jednej z gdyńskich parafii. Usłyszał zarzuty. Mężczyzna miał doprowadzać do tzw. innych czynności seksualnych nastolatka poniżej 15 roku życia, natomiast wobec osoby nieletniej - jednak powyżej 15 roku życia - dopuszczać się miał molestowania poprzez nadużycie stosunku zależności - tłumaczy prok. Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.


  W piątek, przed sądem przesłuchiwani byli molestowani chłopcy. Wobec zatrzymanego prokurator wniósł o tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące. Jak się dowiedzieliśmy, w sobotę sąd zastosował wobec 38-latka aresztowanie tymczasowe na okres 3 miesięcy.

  Znamy też okoliczności czynów, jakich dopuścić się miał aresztowany. Mężczyzna miał doprowadzać do tzw. innych czynności seksualnych nastolatka poniżej 15 roku życia miał w okresie (od czerwca do 5 lipca), natomiast wobec nieletniego powyżej 15 roku życia - dopuszczać się molestowania poprzez nadużycie stosunku zależności (od lutego do 5 lipca). Obu przestępstw - według śledczych - 38-latek dokonywał w Gdyni i w trakcie pobytu na obozie w Bieszczadach.

  - Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzuconych mu czynów i złożył wyjaśnienia - relacjonuje prok. Grażyna Wawryniuk.

  Za molestowanie grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia, natomiast za obcowanie płciowe (lub inną czynność seksualną) z małoletnim poniżej lat 15 grozi kara od lat 2 do 12 lat pozbawienia wolności.


  źródło:TVN24

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama