Kolejny napad w centrum Łodzi. Na ul. Piotrkowskiej bandyci...

  Kolejny napad w centrum Łodzi. Na ul. Piotrkowskiej bandyci zaatakowali klientów taksówki

  (ls)

  Express Ilustrowany

  Aktualizacja:

  Express Ilustrowany

  Bandyci silni byli w grupie - "zwierzęta" udało się policji wyłapać - teraz sąd powinien dać im odpowiednią karę
  1/11
  przejdź do galerii

  Bandyci silni byli w grupie - "zwierzęta" udało się policji wyłapać - teraz sąd powinien dać im odpowiednią karę ©screen

  Ośmiu nastolatków (chłopaków w wieku od 17 do 19 lat) zaatakowało parę wsiadającą do taksówki na ul. Piotrkowskiej. Napastnicy kopali mężczyznę i próbowali go wyciągnąć z wnętrza pojazdu. W obronie mężczyzny stanął taksówkarz, który również został zaatakowany przez agresorów. To już trzecia napaść na przypadkowych przechodniów w ciągu ostatnich dni, do której doszło w centrum Łodzi.
  W poniedziałek około godziny 5:30 na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi, do taksówki w której siedział młody mężczyzna i jego partnerka podbiegło 8 napastników. Mężczyźni otworzyli drzwi od pojazdu i zaczęli kopać znajdującego się na tylnym siedzeniu pasażera. W obronie pokrzywdzonego stanął kierowca taksówki, który na chwilę odgonił sprawców. Spowodowało to eskalację agresji napastników, którzy również go zaatakowali.  Mężczyzna próbował się bronić, jednak szybko został przewrócony na ziemię. Był on wielokrotnie uderzany po całym ciele. Jeden ze sprawców pobicia, bezpośrednio po zdarzeniu kopnął w drzwi taksówki powodując ich uszkodzenie.
  O zdarzeniu zostali poinformowani funkcjonariusze IV Komisariatu Policji KMP w Łodzi. Policjanci szybko ustalili miejsce przebywania sprawców pobicia, którzy po zdarzeniu uciekli. Napastnicy, którzy wcześniej rozdzielili się, zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy przy Placu Komuny Paryskiej oraz przy zbiegu ulic Gdańskiej i Zielonej. Jeszcze dziś usłyszą zarzut pobicia za co przewidziana jest kara do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo jeden ze sprawców usłyszy zarzut uszkodzenia mienia co zagrożone jest karą do 5- lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter chuligański, o dalszym losie mężczyzn zadecyduje prokurator.

  Przypominamy, że w ubiegłym tygodniu młody mężczyzna został pobity na ul.Piotrkowskiej, a w weekend bandyci zaatakowali przechodnia na ul. Włókienniczej.

  Najnowsze wiadomości w sprawie śmierci Magdaleny Żuk
  WYNIKI LOTTO 8.07.17 LOSOWANIE LOTTO
  Jak odróżnić muchomora i kanię

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama