Polomarket Sportino podejmuje w sobotę szczecinian

DM
spisuje się coraz lepiej.
spisuje się coraz lepiej. Dominik Fijałkowski
Koszykarze Polomarket Sportino nie odnieśli jeszcze zwycięstwa w tym sezonie. Zawodnicy ze Szczecina nie wygrali na wyjeździe. Kto przełamie złą passę?

Przeczytaj także: Energa nawrzucała w Łodzi, SIDEn-owi nawrzucali w Chorzowie

Podopieczni Aleksandra Krutikowa w dwóch ostatnich meczach pokazali dobry basket przez 30 minut. W czwartych kwartach zabrakło już im sił i koncentracji.

W spotkaniu z akademikami kluczowe będzie zatrzymanie świetnego strzelca Łukasza Pacochy oraz podjęcie wyrównanej walki na tablicach. AZS Radex jest ligowym średniakiem. Zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli. W jedenastu meczach odniósł pięć zwycięstw i poniósł sześć porażek. Wszystkie wygrane zanotował we własnej hali, gdzie pokonał zespoły z Lublina, Pruszkowa, Kutna, Krosna i Jeleniej Góry. Fatalnie spisywał się na wyjazdach, gdzie doznał sześć porażek.

Kto zdobędzie tytuł Sportowca Regionu 2011? Można zgłaszać swoich faworytów!

W ostatniej kolejce szczecinianie ulegli jednym punktem SKK Siedlce (59:60), mimo że ostatnią kwartę wygrali 20:11. W środę wygrali z Żurawiem Gniewino 83:73 w meczu Pucharu Polski, choć zagrali bez kilku podstawowych zawodników.

Trener Zbigniew Majcherek ma do dyspozycji sporą grupę doświadczonych zawodników. Liderem jest Pacocha (29, 182). Rzuca w każdym meczu średnio ponad 20 punktów i zalicza ponad trzy zbiórki i asysty. Kluczowymi koszykarzami są dobrze znani w Inowrocławiu Maciej Raczyński (27, 190) i Krzysztof Mielczarek (30, 198). Obydwaj grali w Noteci, a Raczyński występował także w Sportino Inowrocław.

Maciek wspiera Pacochę na obwodzie. Majcherek korzysta w rotacji także z Michała Dudka (23, 182), Marcina Zarzecznego (24, 192), Michała Majcherka (28, 182) i Mateusza Nitschego (25, 190).

Akademicy dysponują sporą siłą pod koszem, gdzie obok Mielczarka (śr. 12,3 pkt., 11,6 zb.), walczą Maciej Sudowski (24, 205), Karol Pytyś (26, 202) i Łukasz Bąk (30, 210).

Początek sobotniego spotkania o godzinie 18. Relacja na żywo z tego meczu na naszej stronie.