Do niedzieli pogoda niewiele się zmieni [prognoza]

  Do niedzieli pogoda niewiele się zmieni [prognoza]

  Marek Weckwerth (LT, AK)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Nadal będzie chłodno.

  Nadal będzie chłodno. ©Wojciech Wojtkielewicz

  Jaskrawe słońce daje złudne wrażenie, że jest ciepło. Napływa bowiem bardzo chłodne powietrze z północy i tak zostanie do niedzieli.
  Nadal będzie chłodno.

  Nadal będzie chłodno. ©Wojciech Wojtkielewicz

  Dziś i jutro na termometrach zobaczymy maksymalnie 6-7 stopni. Uczucie chłodu wzmaga dość silny, arktyczny wiatr. Minionej nocy i dziś nad ranem pojawił się kilkustopniowy mróz.

  >> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<

  Jutro w naszej części kraju temperatura wzrośnie zaledwie o jeden stopień, ale pogoda się pogorszy. Deszcz zacznie padać prawdopodobnie po południu. Przelotny deszcz lub śnieżna krupa spadną lokalnie jeszcze w sobotę i niedzielę, a w poniedziałek tylko deszcz. Ale właśnie w poniedziałek coś się zmieni.

  - Odwróci się kierunek wiatru z północno-zachodniego na południowo-zachodni. Zacznie napływać powietrze nieco cieplejsze - wyjaśnia toruński synoptyk Rafał Maszewski. - Tego dnia temperatura wzrośnie do 9-10 stopni, a w kolejne dwa dni do 12 kresek.

  - Jeśli temperatura spadnie na krótko nawet do minus pięciu stopni, to ani rzepakom, ani zbożom nie zaszkodzi - twierdzi Marek Radzimierski z Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, oddział w Przysieku. - Jednak przymrozki mogą spowodować straty w sadach, w których akurat trwa kwitnienie.

  Największe obawy mają właściciele sadów, w których rosną brzoskwinie, morele i czereśnie. Jan Sikora z Morzewca (gm. Koronowo) przeglądał wczoraj swoje drzewa. - Właściwie tylko średniowczesna odmiana czereśni mogła ucierpieć. Na tych drzewach jest już około 30 procent kwiatów otwartych i one mogły przemarznąć - stwierdza.

  - Bocianom taka pogoda nie przeszkadza - mówi Piotr Szumigaj, starszy strażnik Wdeckiego Parku Krajobrazowego. - Nie mamy przecież śniegu. Gdyby spadł, to miałyby utrudniony dostęp do pokarmu. Ale myślę, że przetrzymałyby kilka dni, a nawet tygodni w chłodzie. One nie wróciły do nas, bo jest ciepło, ale dlatego, że dni są dłuższe. I nie odlecą stąd, bo jest za zimno.


  Pogoda na dzień (20.04.2017) | KUJAWSKO-POMORSKIE
  Źródło: TVN Meteo Active/x-news  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Pomorska.pl poleca

  Nowe grzechy - spowiedź należy uzupełnić [lista]

  Nowe grzechy - spowiedź należy uzupełnić [lista]

  Kujawsko-Pomorska Lista Płac 2016

  Kujawsko-Pomorska Lista Płac 2016

  Pracujesz, balujesz! Dołącz do naszego zespołu!

  Pracujesz, balujesz! Dołącz do naszego zespołu!