Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Podsumuj toruńskich radnych. Tylko szczerze!

Lech Kamiński
W najbliższych dniach będziemy wystawiać noty toruńskim radnym. Weźmiemy pod uwagę ich aktywność na sesjach rady miasta i komisjach, a także inicjatywy i interwencje, którymi się zajęli
W najbliższych dniach będziemy wystawiać noty toruńskim radnym. Weźmiemy pod uwagę ich aktywność na sesjach rady miasta i komisjach, a także inicjatywy i interwencje, którymi się zajęli Lech Kamiński
Przejście podziemne pod pl. Rapackiego w Toruniu, park im. Jana Pawła II, parking wielopoziomowy na Rubinkowie - to część obietnic bez pokrycia z 2010 r.

Już 16 listopada znów pójdziemy do urn wyborczych i wybierzemy swoich reprezentantów we władzach Torunia. Ale nie muszą Państwo czekać z oceną poczynań toruńskiej Rady Miasta w kadencji 2010-2014 aż do wyborów. Już teraz zachęcamy Państwa do wystawiania not toruńskim samorządowcom w naszej akcji "Co nam władza zrobiła?"

Prześwietlimy działalność Rady Miasta

W najbliższych dniach prześwietlimy działalność rajców. Weźmiemy pod lupę ich obietnice wyborcze z 2010 r., a przede wszystkim to, w jaki sposób udało się im je zrealizować, interpelacje i zapytania, które składali podczas sesji Rady Miasta i aktywność na rzecz miasta.

Przypomnijmy: plany naszych rajców kreślone podczas poprzedniej kampanii wyborczej były szerokie i ambitne.

Obietnice: tor Formuły 1 i parking na Rubinkowie

PO forsowała pomysł utworzenia nowego centrum miasta w okolicach Młynów Toruńskich. PiS kusił wyborców torem Formuły 1 i parkiem im. Jana Pawła II. Poszczególni kandydaci również mieli spory arsenał obietnic: Łukasz Walkusz z PO podczas kampanii wyborczej zbierał podpisy pod listą poparcia dla budowy parkingu wielopoziomowego na Rubinkowie, Marian Frąckiewicz z SLD forsował stworzenie przejścia podziemnego pod pl. Rapackiego, które miało być odpowiedzią na bolączki komunikacyjne w centrum miasta. Wiele z tych haseł pozostało jedynie na pożółkłych już ulotkach. Za chwilę - podczas nabierającej tempa batalii samorządowej - czekają nas kolejne slogany.

Dziś trochę statystyk. Co prawda, niewiele mówią o działalności radnych. Pokazują jednak ich zaangażowanie. Toruńska Inicjatywa Obywatelska w swoim raporcie dotyczącym mijającej kadencji samorządowej wzięła pod lupę absencję radnych w poszczególnych głosowaniach. Najlepiej pod tym względem wypadł radny PO Michał Rzymyszkiewicz, który opuścił tylko trzy głosowania. Tuż za nim znaleźli się Aleksander Rojewski z Czasu Gospodarzy (cztery), Danuta Zając z CzG i Zbigniew Ernest (po sześć). Najgorzej wypadli: Paweł Wiśniewski z PO (149), Tomasz Kruszyński z SLD (154), a także rada niezrzeszona Krystyna Dowgiałło (174).

Jak oddać głos w naszym plebiscycie? Poszczególnym samorządowcom przydzieliliśmy numery porządkowe. Listę z nimi znajdziemy na stronie inter-netowej naszej akcji - pomorska.pl/ocenwladze. Przykład: wysyłamy SMS na nr 71321 o treści gpr.2.tak (gdy głosujemy na "tak" na prezydenta Michała Zaleskiego) lub gpr.2.nie (gdy oddajemy głos negatywny). Koszt jednego SMS-a to 1,23 zł z VAT. Jeden SMS to jeden głos. Z jednego numeru można wysłać dowolną liczbę SMS-ów. Za każdy SMS otrzymamy bezpłatny kod dostępu do e-wydania "Gazety Pomorskiej".

Głosowanie na rajców do 10 października

Swoje poparcie możemy wyrazić również za pomocą sondy internetowej. Jeden SMS to pięć punktów w plebiscycie na danego samorządowca - "za" lub "przeciw". W sondzie interne-towej można oddać dwa głosy dziennie. Wyniki plebiscytu można śledzić na bieżąco. Ostateczny ranking ogłosimy po 10 października.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska