Piotr Wiśniewski i Andrzej Skórski triumfują w Decznie

Piotr Wiśniewski i Andrzej Skórski (na drugim planie) triumfowali w tegorocznej edycji dawnego turnieju Lumifilu. W finale zwyciężyli duet Tomasz Wołoszuk (przy piłce) i Piotr Ilewicz 2:1. Sławomir Wojciechowski
Tylko jeden dzień trwał tegoroczny XIII Ogólnopolski Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Świecia. Za to emocji i deszczu nie brakowało.

Ogólnopolski turniej siatkówki plażowej w Decznie

Do walki o tysiąc złotych i puchary w Ośrodku Wczasowym “Deczno" w Sulnówku koło Świecia przystąpiło tylko 9 drużyn. Dlatego organizatorzy, namówieni przez zawodników, zrezygnowali z dwudniowej formuły zawodów. Wszystkie mecze rozegrano w sobotę. Siatkarzom nie sprzyjała aura, bo większość spotkań rozgrywanych było w deszczu. Na szczęście z czasem niebo zlitowało się nad graczami. Kluczowe pojedynki odbyły się bez towarzystwa opadów.

Dawid wpadł w odwiedziny

Frekwencja była niska (niegdyś w tym turnieju grało nawet 36 drużyn), ale za to jakoś wysoka. Poziom większości meczów był bardzo zacięty, a kończyły je tie-breaki. Wśród uczestników byli m.in. reprezentant Polski Dawid Konarski (Asseco Resovia Rzeszów), Tomasz Wieczorek (Delecta Bydgoszcz) oraz akademiccy wicemistrzowie Polski w siatkówce plażowej Piotr Wiśniewski i Andrzej Skórnicki (AZS Politechnika Gdańska). Dawid Konarski (jest w szerokiej kadrze na Mistrzostwa Europy) wychował się na turnieju Lumifilu (dawna potoczna nazwa). Grał w jego kilku edycjach, jedną wygrał. Teraz wykorzystał wolną chwilę i odwiedził rodzinne strony raz kolegów z boiska.
Turniej wygrali Piotr Wiśniewski i Andrzej Skórski. Ten pierwszy pochodzi z Brodnicy, ale obecnie mieszka w Bydgoszczy. Z kolei Skórski związany jest z Gdańskiem, lecz jego rodzinnym miastem jest Tarnów. Obaj są studentami Politechniki Gdańskiej. Ta para w czerwcu zdobyła srebrny medal w Akademickich Mistrzostwach Polski w Gdyni. W finale Wiśniewski/Skórski pokonali triumfatorów sprzed roku Tomasza Wołoszka i Piotra Ilewicza (Osie/Sopot) 2:1 (21:16, 16:21, 15:9). Dodajmy, że te drużyny spotkały się w eliminacjach i wówczas lepsi byli Wołoszuk z Ilewiczem.

Z kolei w meczu o 3. miejsce Dawid Konarski/Tomasz Wieczorek (Świecie/Bydgoszcz) zwyciężyli duet Patryk Ośmieła/Piotr Gabrych (Świecie/Grudziądz) 2:1 (21:19, 16:21, 15:13).