Pierwsza porażka KSK Noteci Inowrocław. Zwyciężył GTK Gdynia

(DM)
Aleksander Filipiak (z piłką) świetnie grał tylko w pierwszej połowie meczu z GTK. Dominik Fijałkowski
KSK Noteć Inowrocław - po dwóch ligowych zwycięstwach i wygranej w Pucharze Polski - niespodziewanie przegrała z GTK Gdynia.

KSK Noteć Inowrocław-GTK Gdynia

Kujawianie zagrali bez Łukasza Barskiego (narzeka na uraz kolana). Gdynianie przyjechali bez Filipa Matczaka i braci Mateusza i Przemysława Żołnierewiczów.

pierwszej kwarcie prowadzenie zmieniało się wiele razy. Goście dopiero w 17. minucie uzyskali większą przewagę (36:31), po celnym rzucie z dystansu Aleksandra Lebiedziń-skiego, niezwykle skutecznego przed przerwą (15 punktów).

Dzięki dobrej postawie w obronie i czterech przechwytach Aleksandra Filipiaka, KSK Noteć odrobiła straty. Po trafieniach Mikołaja Groda (12 pkt w 1. połowie) i Filipiaka (11) uzyskali zaliczkę (44:38). Po zmianie stron wydawało się, że inowrocławianie kontrolują sytuację (46:40, 48:42). Niestety, rywale wykorzystali ich błędy w defensywie i seryjnie trafiali z dystansu (56:64). Trzecią kwartę podopieczni trenera Dariusza Sikory przegrali aż 12:26. W czwartej kwarcie rzucili się do odrabiania strat. Dzięki skutecznym akcjom Bartosza Pochockiego i trójce Grzegorza Jankowskiego, byli w 37. min. gorsi od przeciwników o tylko trzy oczka (74:77).

Przeczytaj także: KSK Noteć Inowrocław gra dalej. Astoria Bydgoszcz szybko pożegnała puchar [zdjęcia]
Na linii rzutów wolnych pomylili się Jankowski i Grod (76:77). Spod kosza trafił Daniel Grujic (76:79), a w odpowiedzi z dystansu przestrzelił Jankowski. Rozgrywający Jakub Kietliński (5/7 z gry) znów trafił z trudnej pozycji (76:81). W kolejnej akcji piłkę zgubił Filipiak, a faul ofensywny popełnił Hubert Wierzbicki. Kietliński wolnymi ustalił wynik.

KSK Noteć Inowrocław - GTK Gdynia 80:86 (19:20, 25:18, 12:26, 24:22)
KSK NOTEĆ: Pochocki 18, Grod 16 (1), Korólczyk 12 (2), Michałek 8, Jankowski 8 (1) oraz Filipiak 11, Koper 5, Wierzbicki 2, Kubacki 0, Wiśniewski 0. GTK: Lebiedziński 18 (2), Kietliński 17 (2), Stefanik 15 (3), Cielebąk 11 (2), Wilkusz 10 (1) oraz Grujic 9 (1), Derkowski 4, Komarowski 2, Wisiecki 0.

Pozostałe mecze: AZS UMK Consus PBDI Toruń - Basket Junior Suchy Las 72:76 (dla pokonanych: Kondraciuk 18, Lipiński 16, Murowicki 9, Malinowski 7, Bernasiak 6, Tlałka 5, Pagacz 4, Derkowski 4, Bukowski 3), SMS PZKosz. Władysławowo - Basket Piła 61:67, SKM Muszkieterowie Nowa Sól - MKS Drogbruk Kalisz 87:86, Wybrzeże Korsarz Gdańsk - Polonia Warszawa 49:89, Legia Warszawa - Trefl II Sopot 69:50. Mecz awansem: SMS PZKosz. - Polonia 55:58.