Pięć medali Vectry, dwa Zawiszy

(kf)
Katarzyna Kowalska z Vectry Włocławek zdobyła dwa złote medale mistrzostw Polski do lat 23. Bieg na 3000 m z przeszkodami wygrała trzeci raz z rzędu.

Po raz pierwszy dokonał tego płotkarz Dominik Bochenek z bydgoskiego Zawiszy.
W Słupsku odbyły się lekkoatletyczne mistrzostwa Polski do lat 23. Trzeci raz z rzędu dwie czołowe lokaty w biegu na 3000 m z przeszkodami wywalczyły biegaczki włocławskiej Vectry. Złoty medal przypadł Katarzynie Kowalskiej, podwójnej mistrzyni Europy do lat 23, uczestniczce mistrzostw świata w Osace - 10.20,27, a srebrny Iwonie Lewandowskiej - 10.27,42.

Jeszcze lepiej włocławskie biegaczki spisały się w biegu na 5000 m, w komplecie zajmując miejsca na podium. Wygrała ponownie Kowalska - 15.50,65 przed Martą Wojtkuńską - 16.04,79 i Lewandowską - 16..45,09. Każda z nich, mimo nie najlepszej pogody, poprawiła rekord życiowy
Pierwszy raz na najwyższym stopniu podium, a przy tym łamiąc granicę 14 sekund w biegu na 110 m ppł (13,97), stanął Dominik Bochenek. Srebrny medalista Maciej Giza (AZS Kraków) uzyskał 14,44.

Srebrny krążek w siedmioboju wywalczyła klubowa koleżanka Bochenka - Monika Sośniak z rezultatem 4714 pkt. Wygrała Elżbieta Druzd (AZS Warszawa) - 4932 pkt., a trzecie miejsce zajęła Sabina Murawska wychowanka Olimpii Grudziądz, (obecnie AZS Gdańsk) - 4691 pkt.

Nie powiodło się natomiast Michałowi Rosiakowi (Vectra), młodzieżowemu mistrzowi Europy w skoku w dal, który ukończył konkurs na czwartym miejscu z wynikiem 7.34 m. W finale sprintu na 100 m siódmy był Karol Kleina (Olimpia Grudziądz) - 10,78.