Pałac II Bydgoszcz pokonał SMS Police

Marta Ciesiulewicz i jej koleżanki z rezerw Pałacu  pokonały dziś SMS Police 3:1.
Marta Ciesiulewicz i jej koleżanki z rezerw Pałacu pokonały dziś SMS Police 3:1. Sławomir Wojciechowski
Na zakończenie 1. rundy sezonu zasadniczego drugoligowe rezerwy Pałacu Bydgoszcz wygrały ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego Police 3:1.

Pałac Bydgoszcz - SMS Police 3:1 (25:15, 22:25, 25:16, 29:27)
Pałac: Szczygieł, Ciesiulewicz, Marciniak, Bączyńska, Nowacka, Browarczyk, Spryszyńska (libero) oraz Jakielaszek, Karpińska, Chmielewska.

Pierwszy set zwiastował dość łatwe zwycięstwo pałacanek. Od początku uzyskały one wysokie prowadzenie (5:1, 10:4, 17:9), które utrzymały do samego końca oddając rywalkom tylko 15 punktów.
W partii nr 2 przebudziły się policzanki, które od remisu 5:5 przejęły inicjatywę uzyskując 2-4 punkty przewagi (7:5, 12:8, 14:10). Bydgoszczanki zdołały doprowadzić do remisów 17:17 i 19:19, a następnie objąć prowadzenie 22:19. Niestety, końcówka seta była w ich wykonaniu fatalna. Nie potrafiły zdobyć już żadnego punktu i przegrały 22:25. Kryzys trwał też na początku 3. odsłony, bo SMS prowadziła 5:1. Na szczęście podopieczne Macieja Kromrycha szybko się pozbierały. Od stanu 10:8 zaczęły odpływać rywalkom, by wygrać tego seta do 16.

Cios za cios

Najwięcej emocji przyniósł czwarty set. Pałacanki zaczęły go dobrze, bo prowadziły już 8:4. Jednak policzanki odrobiły straty. Od remisu 9:9 trwała wymiana ciosów. Prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie, ale żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć wyżej niż na dwa "oczka". Tak było do końca. Najpierw piłkę meczową przy 24:23 miały gospodynie, ale sms-ki się wybroniły. Potem sytuacja się odwróciła. Zespół z Polic miał dwa setbole, ale też ich nie wykorzystał. W końcówce więcej szczęścia było po stronie bydgoszczanek, które wygrały tego seta 29:27, a całe spotkanie 3:1.

Dzięki wygranej Pałac II objął prowadzenie w tabeli, ale dotychczasowy lider Joker Mekro Świecie gra w niedzielę (w Rumi z Wybrzeżem, godz. 17). Z kolei mecz wicelidera Chemika II Police z Atomem Trefl II Sopot został przełożony na 21 grudnia.

Niespodzianka w starciu Orłów

Nadal poniżej oczekiwań gra E.Leclerc Orzeł Elbląg. W sobotę we własnej hali przegrał on z Orłem Malbork 0:3 (23:25, 22:25, 26:28). Elblążanki, które według przedsezonowych zapowiedzi miały powalczyć o awans do I ligi, w 1. rundzie zdobyły zaledwie 4 punkty, które dają im 7. miejsce.