OOM '2013. Srebro dla kadetów z Kujawsko-Pomorskiego, kadetki ósme

Zakończyły się siatkarskie zmagania na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży "Łódzkie '2013". Kadra K-P ZPS chłopców wraca ze srebrem.

W turnieju chłopców w Łodzi o złoto zmierzyły się dziś Kujawsko-Pomorskie i Śląskie. Obie reprezentacje dotychczas wygrały wszystkie mecze. Zapowiadał się zacięty finał, ale wcale taki nie był. Siatkarze ze Śląska wygrali pewnie 3:0 w setach do 17, 19, 21. Brąz przypadł siatkarzom z Podkarpacia. Dodajmy, że w reprezentacji naszego województwa grali zawodnicy Chemika Bydgoszcz.

Wyniki chłopców - mecz o 7. miejsce: Warmińsko-Mazurskie - Dolnośląskie 3:0 (25:20, 25:23, 25:20).
Mecz o 5. miejsce: Opolskie - Łódzkie 1:3 (25:19, 21:25, 20:25, 20:25).
Mecz o 3. miejsce: Podkarpackie - Pomorskie 3:2 (23:25, 25:17, 22:25, 25:20, 15:12).
Mecz o 1. miejsce: Śląskie - Kujawsko-Pomorskie 3:0 (25:17, 25:19, 25:21).

Kolejność końcowa: 1. Śląskie, 2. Kujawsko-Pomorskie, 3. Podkarpackie, 4. Pomorskie, 5. Łódzkie, 6. Opolskie, 7. Warmińsko-Mazurskie, 8. Dolnośląskie.

Walczyły dzielnie

Dziewczęta z Kujawsko-Pomorskiego w finałowym turnieju w Rawie Mazowieckiej zajęły ostatnie miejsce. Dziś przegrały z Opolskim 1:3, ale po bardzo wyrównanym pojedynku. Były bliskie doprowadzenia do tie-breaka. Ostatniego seta przegrały na przewagi 29:31. W naszej kadrze grały siatkarki Pałacu Bydgoszcz, WTS Włocławek i Sokoła Mogilno.
Złoty medal zdobyła reprezentacja Pomorza.

Wyniki dziewcząt - mecz o 7. miejsce: o 7. miejsce: Opolskie - Kujawsko-Pomorskie 3:1 (19:25, 25:22, 25:23, 31:29).
Mecz o 5. miejsce: Warmińsko-Mazurskie - Lubelskie 3:0 (25:21, 25:15, 25:18).
Mecz o 3. miejsce: Łódzkie - Małopolskie 1:3 (22:25, 12:25, 25:20, 14:25).
Mecz o 1. miejsce: Pomorskie - Śląskie 3:0 (25:12, 25:16, 25:18).

Kolejność końcowa: 1. Pomorskie, 2. Śląskie, 3. Małopolskie, 4. Łódzkie, 5. Warmińsko-Mazurskie, 6. Lubelskie, 7. Opolskie, 8. Kujawsko-Pomorskie.