Od 0:2 do 3:2. Energa Manekin Toruń wygrywa piąty mecz z rzędu

Konrad Kulpa rozpoczął wczoraj serię zwycięstw torunian.
Konrad Kulpa rozpoczął wczoraj serię zwycięstw torunian. Lech Kamiński
Wygrywali jednak także rywale i torunianie o utrzymanie w Superlidze zmierzą się za tydzień w bezpośrednim boju z Gorzovią.

Energa Manekin - PKS Kolping Jarosław 3:2
Wyniki: Cheng - Klasek 2:3 (11:8, 10:12, 11:7, 8:11, 7:11), Dyjas - Zeng Yi 0:3 (9:11, 7:11, 6:11); Kulpa - Nekhviadovich 3:1 (11:9, 7:11, 11:8, 11:9); Chen - Zeng Yi 3:1 (11:3, 5:11, 11:6, krecz; Dyjas - Klasek 3:1 (11:8, 10:12, 11:9, 11:13, 11:9)

Torunianie przegrywali 0:2, ale się nie poddali. Sygnał do ofensywy rzucił Konrad Kulpa, który pokonał najsłabszego w szeregach gości (bilans 5:15) Viltalija Nekhviadovicha. Kluczowy drugi punkt wywalczył Chen, który ograł Wanga Zeng Yi. Lider indywidualnego rankingu Superligi po trzech setach zrezygnował z gry z powodu kontuzji barku, ale wcześniej nie miał zbyt wiele do powiedzenia.

Na koniec w meczu dnia Dyjas ograł w pięciu setach 38-letniego Czecha Marka Klaska. To był najładniejszy pojedynek. Obaj rywale nie wstrzymywali ręki, a długich i agresywnych wymian było bez liku. Torunianin już w czwartej partii miał jedną piłkę meczową. Czech wtedy się wybronił, ale w ostatnim secie był już bez szans.
To było piąte z rzędu zwycięstwo Energi Manekina, ale na radość z utrzymania w Superlidze trzeba poczekać do kolejnego meczu, bo Gorzovia zdobyła komplet punktów na Śląsku. Za tydzień obie ekipy zmierzą się w bezpośrednim pojedynku w Toruniu.
W innych meczach: Palmiarnia - Bank Spółdzielczy 3:0, Bogoria - Morliny 3:2, Silesia - Gorzovia 1:3
1. Bogoria Grodzisk 16 39 42:14
2. Olimpia Unia Grudziądz 15 38 41:14
3. Palmiarnia Zielona Góra 17 34 39:27
4. PKS Kolping Jarosław 18 32 40:35
5. Politechnika Rzeszów 16 24 32:28
6. Morliny Ostróda 17 24 35:36
7. Silesia Miechowice 17 21 29:38
8. ENERGA MANEKIN 17 21 28:35