Notecianka Pakość ograła Wdę Świecie

Adrian Talaśka (z prawej) w Pakości nie podtrzymał superskuteczności z ostatnich dni. Nie pozwolił mu na to m.in. Ariel Jastrzembski (z lewej) Sławomir Wojciechowski/archiwum
Notecianka Pakość przerwała serię porażek z Wdą Świecie. Wczoraj wygrała u siebie 4:2, a bohaterem meczu został Paweł Tabaczyński, zdobywca trzech goli.

NOTECIANKA Pakość - WDA Świecie 4:2 (1:1)

Bramki: Paweł Tabaczyński 3 (44, 48, 89), Michał Szot (81) oraz Bartosz Czerwiński (27), Patryk Urbański (69).
Notecianka: Ciesielski - Sirko, Delekta, Jastrzembski, Schumacher - Nadolski, Fortuna (63.Chachuła) - Szot (82. Babiarz), Wiśniewski, Kala (50. Tofil) - Tabaczyński
Wda: Goszka - Wróblewski, Żurek, Paczkowski, Kiełpiński - Urbański, Wenerski - Olszewski (61. Talaśka), Grzywaczewski (61. Piskorski), Czerwiński - Mik.

Ostatnie pięć meczów między tymi drużynami zakończyło się zwycięstwami Wdy. Tym razem górą byli pakościanie, którzy zagrali bardzo skutecznie wykorzystując błędy młodej defensywy ze Świecia. Katem Wdy okazał się Paweł Tabaczyński, który latem przymierzany był do świeckiego trzecioligowca.

Po wyrównanym początku meczu goście objęli prowadzenie w 27. min. po ładnym uderzeniu zza pola karnego Bartka Czerwińskiego. Chwilę później ten sam zawodnik mógł podwyższyć na 2:0, ale przegrał pojedynek z Marcinem Ciesielskim. W 39. min. po strzale Pawła Olszewskiego gospodarzy od straty gola uratowała poprzeczka. W 44. min., po dalekim wyrzucie z autu Michała Nadolskiego, Paweł Tabaczyński wepchnął z bliskiej odległości piłkę do bramki i do przerwy był remis 1:1.
Druga połowa zaczęła się znakomicie dla pakościan. Po kolejnym wyrzucie z autu Tabaczyński uderzeniem z przewrotki pokonał Bartosza Goszkę i Notecianka wyszła na prowadzenie 2:1.

Przeczytaj też: Chemik 0:11, Unia Janikowo 0:7, Victoria 0:5 !!!

- Nie mieliśmy innego wyjścia jak ruszyć do ataku - relacjonuje trener Wdy Marcin Olejniczak. - Dobre okazje zmarnowali Mik i Olszewski. W końcu po akcji Arka Piskorskiego Patryk Urbański wyrównał. Jednak potem dążąc do wygranej straciliśmy gola po kontrze, a w końcówce po stałym fragmencie gry czwartego. Trzeba pogratulować Noteciance skuteczności. Dobrze bronił też jej bramkarz Marcin Ciesielski. Myślę, że gdybyśmy w 1. połowie wykorzystali swoje sytuacje na 2:0 nie przegralibyśmy tego spotkania. Żal mi chłopaków, bo z przebiegu gry zasłużyli przynajmniej na jeden punkt.

Dodajmy, że w drużynie z Pakości zadebiutował Damian Tofil, wychowanek TKP Toruń, reprezentant Polski U-15, U-17, U-18, U-19, mający za sobą grę w Młodej Ekstraklasie w barwach Lechii Gdańsk i Jagielloni Białystok. Został on pozyskany w minionym tygodniu. W debiucie Damian Tofil zaliczył żółtą kartkę.