Notecianka Pakość lepsza w derbach powiatu inowrocławskiego. Zapraszamy do dyskusji na forum!

(DM)
Derby powiatu inowrocławskiego w trzeciej lidze - pomiędzy drużynami z Janikowa a Pakości - zakończyły się zwycięstwem piłkarzy Notecianki (2:0). Bohaterem meczu był Michał Szot, który zdobył obydwie bramki.

Unia Janikowo - Notecianka Pakość 0:2

Notecianka Pakość, Unia Janikowo czy Cuiavia Inowrocław jest najlepszym zespołem w powiecie inowrocławskim? Wypowiedź się na forum.

Mecz w Janikowie zapowiadał się bardzo atrakcyjnie. Gracze obydwu ekip znają się doskonale. Wielu janikowskich piłkarzy występuje w teamie z Pakości.

W pierwszej połowie na boisku działo się wiele, ale żadnej ze stron nie udało się zdobyć gola.
Po przerwie, do zdecydowanych ataków ruszyli goście. Już kilkanaście sekund po wznowieniu gry, Michał Szot pokonał Marcina Piesika. Chwilę później mógł zdobyć kolejną bramkę, ale tym razem lepszy był Piesik.

Janikowianie próbowali wyrównać. Musieli się odkryć. Rywale zza miedzy to wykorzystali. Szot tym razem się nie pomylił i przesądził losy meczu. Unici mogli zdobyć kontaktowe trafienie, ale dobrych okazji nie wykorzystali Paweł Klimek i Bartosz Wieczorek.

Pakościanie powinni wygrać wyżej, ale grający trener Notecianki Michał Nadolski trafił w poprzeczkę, a uderzenia Szota, Erwina Woźniaka i Dariusza Słupskiego były niecelne.