Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nauczycielka ZS nr 8 we Włocławku szuka "genetycznego bliźniaka". Szkoła apeluje o pomoc

OPRAC.:
Joanna Maciejewska
Joanna Maciejewska
Anna Kordyla - nauczycielka z ZS nr 8 we Włocławku - potrzebuje "genetycznego bliźniaka".
Anna Kordyla - nauczycielka z ZS nr 8 we Włocławku - potrzebuje "genetycznego bliźniaka". ZS nr 8 we Włocławku
Anna Kordyla jest samotną matką i nauczycielką pracującą w Zespole Szkół nr 8 we Włocławku. Kobieta choruje na rzadką chorobę - nocną napadową hemoglobinurię. By wrócić do zdrowia potrzebuje przeszczepu szpiku. Trwa poszukiwanie "bliźniaka genetycznego" dla pani Anny. Dyrekcja szkoły zachęca do zarejestrowania się w bazie dawców szpiku.

Nauczycielka z Włocławka ma rzadką chorobę. Stan jej zdrowia uległ pogorszeniu

Anna Kordyla jest nauczycielką w Zespole Szkół nr 8 we Włocławku. Kobieta samotnie wychowuje córkę. Jej mąż, który był włocławskim policjantem, wiele lat temu zginął w tragicznym wypadku podczas pełnienia służby. Jacek Kazanecki, dyrektor Zespołu Szkół nr 8 we Włocławku, w grudniu wystosował do prezydenta Włocławka z prośbą o zachęcenie włocławian do zarejestrowania się w bazie dawców szpiku, by pomóc w leczeniu nauczycielki. Pismo trafiło również do naszej redakcji.

Dowiadujemy się z niego, że pani Anna Kordyla od około 30 lat choruje na NNH, czyli nocną napadową hemoglobinurię, która zaliczana jest do rzadkich chorób. Diagnozę NNH słyszy od 1 do 2 osób na milion rocznie. Aktualne badania nauczycielki zaczynają wskazywać także na anemię aplastyczną, czyli anemię szpikową. Od kilku miesięcy kobieta, ze względu na pogorszenie stanu zdrowia, przebywa w szpitalu.

Trwa głosowanie...

Czy często bierzesz udział w akcjach charytatywnych?

"W sierpniu tego roku jej stan zdrowia pogorszył się i od tego czasu przebywa w Klinice Hematologii Szpital Biziela w Bydgoszczy. Z całego serca pragnie opuścić izolatkę i wrócić do domu, do swoich bliskich. Specjaliści podejmują różne próby leczenia, na dzień dzisiejszy niestety brak poprawy. Obecnie badana jest jej najbliższa rodzina. Jednak przed 30 laty już takie badania odbyły się i do przeszczepu nie doszło z braku dostatecznej "zgodności genetycznej". Czas ucieka, a i Ania traci nadzieję" - czytamy w liście Jacka Kazaneckiego, dyrektora Zespołu nr 8 we Włocławku.

Dyrekcja apeluje o rejestrację w bazie dawców szpiku

Dyrekcja, także w mediach społecznościowych, zachęca mieszkańców do zarejestrowania się w bazie dawców szpiku prowadzonej przez Fundację DKMS. Dawcą szpiku mogą zostać zdrowie osoby w wieku 18-55 lat, które nie posiadają znacznej nadwagi.

"Być może wtedy uda się pomóc i naszej Ani. Może znajdzie się jej bliźniak genetyczny" - tak kończy swój list dyrektor Jacek Kazanecki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska