Nasi druhowie mistrzami Polski! Turniej piłki halowej wygrała OSP Gorczenica!

mc
W VIII ogólnopolskim turnieju w piłce halowej OSP zagrało 15 drużyn z całej Polski. Mistrzostwo przypadło OSP Gorczenicy z powiatu brodnickiego. Włodzimierz Woźniak/Archiwum
Strażacy ochotnicy z naszego regionu wygrali w VIII Ogólnopolskim Turnieju Halowej Piłki Nożnej Drużyn OSP o Puchar Prezesa Zarządu Głównego ZOSP RP.

Turniej rozgrywany był w weekend 1-2 kwietnia w halach sportowych w Gąsawie i Rogowie. W zawodach zmierzyły się drużyny reprezentujące 15 jednostek OSP całego kraju. Tytułu bronili strażacy z OSP Santocka z województwa lubuskiego.

- Zwyciężyła drużyna OSP Gorczenicy z gminy Brodnica - mówi Bogdan Makowski, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Żninie. - Drugie miejsce zajęli zawodnicy OSP Kamieniec, a trzecie OSP Gowarzewo. Obie drużyny są z Wielkopolski.

Czwarte miejsce wywalczyli strażacy z łódzkiego, z OSP Hajczyny. A Puchar Fair Play przypadł OSP druhom z OSP Marcinkowa, również z powiatu inowrocławskiego.