Policja ma nowe bmw. To najszybszy radiowóz w Polsce

  Policja ma nowe bmw. To najszybszy radiowóz w Polsce

  Małgorzata Szymańska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Policja ma nowe bmw. To najszybszy radiowóz w Polsce
  1/7
  przejdź do galerii
  - To pierwszy w kraju tego typu radiowóz - podkreśla podinspektor Sebastian Biały, zastępca komendanta policji w Lubinie, z dumą prezentując nowy nabytek komendy. To BMW 330i. Ten nieoznakowany radiowóz ma pod maską 250 koni mechanicznych. A na pokładzie wideorejestrator. Ma pomóc w walce z piratami drogowymi.
  Jak zapewniają policjanci, na szczęście obyło się bez kłótni, kto siądzie za kółkiem prawdopodobnie najszybszego radiowozu w kraju. - Nigdy takich sporów nie było, auta przydzielane są policjantom do służby, do tego radiowozu przydzielonych jest czterech policjantów - wyjaśnia zastępca naczelnika drogówki, aspirant sztabowy Henryk Majewski.

  Według danych producenta nowy radiowóz przyspiesza to 100 km/h w zaledwie 6 sekund. Prędkość maksymalna to 250 km/h.

  Zobacz galerię

  Jak BMW 330i, jeden z najszybszych modeli samochodów marki BMW trafiło do lubińskiej jednostki? Z przetargu, który zorganizowała komenda wojewódzka.
  - Do przetargu stanęło kilka firm i akurat diler BMW przedstawił najkorzystniejszą ofertę, z najlepszymi parametrami i akurat takie auto zostało wybrane - tłumaczy insp. Tomasz Gołaski, komendant powiatowy policji w Lubinie.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY