MKS Grudziądz pokonał Energetyka Gryfino

Grudziądzanie po pięciu porażkach w lidze znów wygrali mecz.
Grudziądzanie po pięciu porażkach w lidze znów wygrali mecz. Facebook MKS Grudziądz
Szczypiorniści z Grudziądza przerwali serię ligowych porażek zapoczątkowaną w połowie kwietnia. W sobotę ograli Energetyka Gryfino.

MKS Grudziądz - Energetyk Gryfino 27:22 (11:6)
MKS (bramki): Suwisz 7, Kruszewski 7, Kostrzewa 4, Orłowski 4, Piernicki 2, B. Prietz 2, Nalaskowski 1.

Grudziądzanie mocno chcieli zrehabilitować się za porażkę w Koszalinie z Gwardią (28:38). I to się im udało. Od początku meczu podopieczni Sylwestra Ziółkowskiego prowadzili (4:1, 6:2). Do przerwy udało im się zrobić pięciobramkową zaliczkę.

Druga połowa była trudniejsza. Goście zaczęli lepiej bronić i odrabiać straty. Na szczęście po uwagach trenera gospodarze wrócili na właściwe tory. Ważne bramki zdobywał Paweł Kruszewski (7 w całym meczu, z czego 6 w 2. części). Z kolei między słupkami kilka udanych interwencji zaliczył Jakub Żurawski. MKS ostatecznie wygrał 27:22. To jego pierwsza ligowa wygrana po pięciu porażkach z rzędu (cztery w I lidze). I dopiero drugie zwycięstwo w 2016 roku. Poprzednio wygrał 16 kwietnia z MKS Poznań (35:28).

MKS Grudziądz po 2. kolejce awansował na 7. miejsce. Na czele tabeli znajdują się cztery zespoły z dwoma wygranymi. Liderem pozostał SMS ZPRP II Gdańsk.

Inne wyniki 2. kolejki: Orkan Ostróda - Tytani Wejherowo 35:22 (16:11), AZS UMK Toruń - Cartusia Kartuzy 17:29 (8:14), AZS UKW Bydgoszcz - Gwardia Koszalin 26:29 (13:11), Sambor Tczew - Szczypiorniak Olsztyn 21:31 (10:16), Wybrzeże II Gdańsk - SMS ZPRP II Gdańsk 25:39 (11:20).

1. SMS ZPRP II Gdańsk 2 4 77:43

2. Orkan Ostróda 2 4 69:46

3.Cartusia Kartuzy 2 4 53:33

4. Gwardia Koszalin 2 4 67:54

5. Szczypiorniak Olsztyn 2 2 57:50

6. Energetyk Gryfino 2 2 51:53

7. MKS Grudziądz 2 2 55:60

8. Tytani Wejherowo 2 2 56:63