Medal juniorów już bardzo blisko

Toruńskie Sokoły niepokonane w eliminacjach mistrzostwa Polski juniorów! W środę będą faworytem meczu półfinałowego.

4. MOSM 3 0 6:16

Po efektownych zwycięstwach z MOSM Tychy i JKH Jastrzębie torunianie w ostatnim meczu eliminacji zmierzyli się z Naprzodem Janów. Sokoły miały już pewne miejsce w półfinale, ale zwycięstwo było potrzebne, żeby w kolejnym spotkaniu nie wpaść na bardzo mocnego Stoczniowca Gdańsk.

Gospodarze swoim zwyczajem pozwolili rywalom pograć tylko w pierwszej tercji. Naprzód nawet objął prowadzenie w 8. minucie, ale podopieczni Marka Góreckiego jeszcze w pierwszej tercji strzelili dwie bramki, a w kolejnych częściach meczu dominowali już bardzo wyraźnie.

W eliminacjach najskuteczniejszymi graczami toruńskiej drużyny byli Kamil Kalinowski (3 bramki, 4 asysty), Kamil Gościmiński (2 br., 5 as), Piotr Winiarski (4 br., 2 as.) oraz Daniel Minge (1 br, 5 as.). Najlepiej punktującym hokeistą mistrzostw jest na razie Aron Chmielewski ze Stoczniowca (3 br., 8 as.)

W środę zaplanowano półfinały. W południe rozpoczną rywalizaję główny faworyt do złotego medalu Stoczniowiec z JKH Jastrzębie, o godz. 15. na lodowisko wyjadą Sokoły z Unią Oświęcim. Wstęp na wszystkie mecze bezpłatny.

Sokoły Toruń - Naprzód Janów 7:2 (2:1, 2:0, 3:1), bramki dla Sokołów: 1:1 K. Kalinowski - Minge, Gościmiński (18.), 2:1 Lidtke - K. Kalinowski (18.), 3:1 Winiarski - Minge, Porębski (24.), 4:1 Pieniak - Maciejewski, M. Kalinowski (38.), 5:1 Gościmiński - Jankowski (45.), 6:1 Minge (52.), 7:1 M. Kalinowski - Pieniak, Gościmiński (54.)

Sokoły: Bojanowski; Huzarski - Porębski, Lidtke - Gimiński, Bałos - Pronobis oraz Naif Abed, Skólmowski, Jankowski; Gościmiński - Winiarski - Minge, Mądrowski - K. Kalinowski - M. Kalinowski, Husak - Kurpiewski - Pieniak oraz Maciejewski.

W innych meczach: grupa A: Stoczniowiec Gdańsk - Unia Oświęcim 8:1, KTH Krynica - KH Sanok 7:6 (dogr.)