Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Matura 2018 - matematyka odpowiedzi [ARKUSZE CKE, ROZWIĄZANIA - 7 maja 2018]

S, AIP
Matura w VII LO w Bydgoszczy.
Matura w VII LO w Bydgoszczy. Tomasz Czachorowski
Matura Matematyka 2018 poziom podstawowy. Już w poniedziałek, 7 maja wszyscy maturzyści przystąpią do obowiązkowego egzaminu pisemnego z matematyki na poziomie podstawowym. Sprawdź odpowiedzi z matematyki podstawowej tuż po zakończeniu drugiego egzaminu cyklu Matura 2018.

TUTAJ ODPOWIEDZI Z MATEMATYKI - POZIOM PODSTAWOWY

Matura 2018 - matematyka

W poniedziałek 7 maja maturzyści przystąpią do obowiązkowej matematyki (ten egzamin również potrwa 170 minut). Uczniowie muszą jeszcze napisać egzamin z języka obcego. Matura z języka angielskiego odbędzie się 8 maja, a z niemieckiego - 15 maja. Wszystkie te egzaminy młodzież napisze na poziomie podstawowym. Na rozwiązanie testów będzie 120 minut.

Matura 2018 - język polski, matematyka, angielski [ODPOWIEDZI, ARKUSZE, PRZECIEKI - 2.05.2018]

Próg zdawalności obowiązuje natomiast na obowiązkowych egzaminach pisemnych i ustnych. Z każdego z nich trzeba uzyskać co najmniej 30 proc. punktów możliwych do zdobycia.

Tym razem uczniowie zmagają się z często najtrudniejszym egzaminem - matematyką. Niezmiennie największą grozę budzi obowiązkowa matura z matematyki – dla humanistów jej zdawanie to przykra konieczność. Czym może zaskoczyć nas matura 2018? U nas znajdziesz odpowiedzi matury matematyka 2018 po zakończeniu egzaminu.

Matura 2018 z polskiego w 6 LO w Bydgoszczy.

Matura 2018 - matematyka - odpowiedzi

Odpowiedzi podamy w tym artykule po skończeniu egzaminu.

Matura 2018 - dołącz do wydarzenia na Facebooku: >> tutaj <<

Maturzyści nie mają już lekcji. W czwartek świadectwa ukończenia szkoły odebrali m.in. uczniowie VI LO w Bydgoszczy.

Matura z matematyki 2018. Co sprawia najwięcej trudności?

Maturzyści w ubiegłym roku na maturze z matematyki na poziomie rozszerzonym mieli do rozwiązania 15 zadań. Musieli na przykład obliczyć granice, obliczyć styczne do wykresu funkcji przechodzącej przez punkt. Były równania trygonometryczne, wielomiany, twierdzenia cosinusów, ciągi arytmetyczne i geometryczne, a także geometria analityczna: podane dwa punkty i trzeba było znaleźć środek okręgu na którym leżą.

Największą trudność sprawiło uczniom zadanie z optymalizacji: mieli obliczyć objętość walca, jego promień i wysokość, gdzie dane było tylko pole i wynosiło P.

Najmniej problemów maturzyści mieli z zadaniami zamkniętymi: musieli obliczyć granicę ABC i wykorzystać przy tym wzór skróconego mnożenia, obliczyć kąt oparty na tym samym łuku, obliczyć wektory.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska