Mateusz Rudyk (Stal Grudziądz) z torowym Pucharem Świata!

Redakcja
Mateusz Rudyk (z lewej) ze Stali Grudziadz - aktualny triumfator Pucharu Świata w sprincie indywidualnym i Krzysztof Maksel - jego kolega klubowy i z reprezentacji Polski - wcześniejszy triumfator Pucharu Świata (w wyścigu na 1 km) Serwis Krzysztofa Maksela Fb
W Mińsku zakończył się cykl Pucharu Świata w kolarstwie torowym. Mateusz Rudyk (Stal Grudziądz) wygrał klasyfikację generalną w sprincie indywidualnym i zdobył złoto! Po 5 edycjach jest najlepszy na świecie!

Torowiec Stali Ocetix Iglotex Grudziądz - Mateusz Rudyk zajął 4. miejsce w finałowych zawodach Pucharu Świata w Mińsku (Białoruś), co pozwoliło mu utrzymać pozycję lidera. Zdobył złoto w sprincie indywidualnym!

Grudziądzki sprinter Mateusz Rudyk wypracował sobie już na początku cyklu Pucharu Świata mocną pozycję.
Na torze w Pruszkowie był drugi i zdobył srebro. Także w Manchesterze zajął 2. miejsce. W Milton (Kanada) był szósty, ale pozycję lidera utrzymał. Nie pojechał na edycję PŚ do Chile, ale wykorzystał szansę w niedawnych zawodach na torze w Mińsku, które zakończyły cykl. Wywalczył 4. lokatę. Po wszystkich 5 edycjach był najlepszym kolarzem w sprincie indywidualnym. Wygrał klasyfikację generalną torowego Pucharu Świata 2017 /2018 w tej konkurencji.

Podkreślić trzeba, że w 1. edycji PŚ w Pruszkowie Mateusz Rudyk pobił rekord Polski w sprincie na 200 m ze startu lotnego z czasem 9,707 s.

Gala kolarska Stali Grudziądz z liderem Pucharu Świata, Mateuszem Rudykiem

Także torowcy Stali Rafał Sarnecki i Krzysztof Maksel oraz Kamil Kuczyński ze Szczecina wywalczyli dla Polski w Mińsku medale. Zajęli 2. miejsce w rywalizacji drużynowej. Najpierw wykręcili trzeci czas w eliminacjach, a w 1. rundzie uzyskali drugi wynik. Awansowali do wielkiego finału. Tu ulegli mocnej, holenderskiej grupie zawodowej Beat Cycling Club.

Wcześniej, inny kolarz Stali Grudziądz - Krzysztof Maksel wywalczył 1. miejsce w torowym Pucharze Świata, ale w wyścigu na 1 km.

Jakub Przygoński po powrocie z Rajdu Dakar, w którym zajął piąte miejsce wśród kierowców samochodów.