Marlena Wawrzyniak znów najsilniejsza. Arm Fanatic Sport Grudziądz drugim klubem w Polsce

(marz)
Grudziądzka ekipa z medalami, tuż po mistrzostwach Polski w Skierniewicach.
Grudziądzka ekipa z medalami, tuż po mistrzostwach Polski w Skierniewicach. SERWIS ARM FANATIC SPORT
Kładą na rękę niemal każdego! 10 złotych i 4 srebrne medale wywalczył Arm Fanatic Sport Grudziądz w XIV Mistrzostwach Polski w Skierniewicach. Zajął 2. miejsce w klasyfikacji drużynowej seniorów. Liderka grudziądzkiej ekipy, Marlena Wawrzyniak, zdobyła dwa złote medale.

W MP startowały reprezentacje 28 klubów z całego kraju. Arm Fanatic Sport Grudziądz zainkasował 10 złotych i 4 srebrne krążki. Dało mu to 2. miejsce w "drużynówce" seniorskiej.

Nie zawiodła po raz kolejny Marlena Wawrzyniak. Wywalczyła dwa tytuły mistrzyni Polski na lewa i na prawą rękę, w kat. 65 kg.

Inni grudziądzcy zawodnicy także stawali na najwyższym stopniu podium MP. Marta Opalińska w kat. 70 kg też zdobyła dwa złote medale.

Milena Morczyńska w kat. +80 kg wywalczyła złoto na lewą rękę i srebro na prawą. Sławomir Malas w kat. 70 kg zakończył zmagania z dwoma srebrnymi krążkami, a Maciej Gralak - aż z czterema złotymi: w kat. osób niepełnosprawnych oraz w kat. senior do 60 kg.

Grudziądz miał reprezentanta także w gronie grandmaster. Stanisław Gralak w kat. +90 kg dorzucił do puli złoto na prawą rękę i i srebro na lewą.

Grudziądzkich armwrestlerów czekają w tym roku mistrzostwa Europy w Azerbejdżanie (Baku) i mistrzostwa świata w Wilnie na Litwie.