Marlena Wawrzyniak z Grudziądza mistrzynią Europy! [zobacz zdjęcia]

(marz)
Marlena Wawrzyniak (z lewej) wywalczyła złoto mistrzostw Europy na lewą a srebro na prawą rękę. Marta Opalińska - srebro w kat. juniorów do lat 21. Maryla Rzeszut
Z mistrzostw Europy w armwrestlingu, rozegranych na Litwie, Marlena Wawrzyniak przywiozła złoto i srebro, a Marta Opalińska - srebro (obie Arm Fanatic Sport). Marlena wysłuchała wymarzonego Mazurka Dąbrowskiego, stojąc na najwyższym stopniu podium.

Ma już sporo tytułów międzynarodowej rangi, ale marzyła o mistrzostwie Europy. Dlatego Marlena Wawrzyniak przygotowała się na te zawody w Druskiennikach na Litwie w sposób specjalny. Jeździła do Gdyni na treningi, doskonaliła technikę. Trenowała często w nocy, godząc wyczyn z pracą trenera osobistego, a także trenera pozostałych armwrestlerów Arm Fanatic Sport.

W pierwszy dzień ME na Litwie walczyło 7 pań na lewą rękę. Na liście startowej były m.in. Heidi Andersson - legenda szwedzkiego armwrestlingu. Bardzo mocne Rosjanki: Jekaterina Nikisheva i Olga Gavrilova. Także inna Szwedka Lisa Skoglud. Każda z nich mogła zdobyć złoto. Marlena doszła do finału pokonując rywalki, bez porażki!

Mężczyźni z grudziądzkiego klubu nie dali rady wywalczyć miejsc na podium. Cała uwaga naszej ekipy i reprezentacji Polski skupiła się więc na tych, którzy mieli szanse na medale. Warunki zmagań były ciężkie dodatkowo przez upał. Było duszno i gorąco.

Pokonała szwedzką legendę

Marlenę instruował jeszcze w ostatnich chwilach, tuż przed wejściem na scenę, Igor Mazurenko, uznany trener armwrestlingu w Polsce. Walkę finałową musiała stoczyć ze Szwedką Heidi Andersson, w wadze 65 kg, na lewą rękę. Marlena, choć posturę ma okazałą, przy masywnej Andersson prezentowała się skromnie.
Doping Szwedów przez jakiś czas zagłuszył Polaków, ale wkrótce słychać było głównie biało-czerwonych fanów.

Marlena mądrze rozegrała pojedynek. Wykorzystała wszystkie swoje atuty. Po ciężkiej walce - wygrała. Ma wielką satysfakcję, gdyż pokonała szwedzką sławę armwrestlingu. - Jestem przeszczęśliwa. Wywalczyłam mistrzostwo Europy. Mam za sobą ciężkie, lecz piękne walki. Stojąc na najwyższym stopniu podium, usłyszałam upragniony i wyczekiwany hymn Polski! Popłynęły łzy radości, tym większe, że pokonałam wielokrotne mistrzynie Europy i świata - dzieli się wrażeniami Marlena.

Dodatkowa radość to srebrny medal jej podopiecznej, Marty Opalińskiej, która w juniorkach do lat 21 zdobyła srebrny medal. - To są nasze niezapomniane, niepowtarzalne chwile. Do złota dorzuciłam jeszcze srebro i wicemistrzostwao Europy na prawą rękę - dodaje Marlena Wawrzyniak. - Kadra Polski wywalczyła łącznie 5 medali, w tym trzy zawodniczki Arm Fanatic Sport. To niesamowite!

Marlena Wawrzyniak jest 4-krotną brązową medalistką mistrzostw Europy seniorów z 2008 r. 2009 r. i 2012 r. (prawa i lewa ręka). W XXXIV Mistrzostwach Świata (Brazylia) zdobyła srebro (65kg na lewą rękę). W 2011 r. w Pucharze Świata Zawodowców wywalczyła brąz w kat. 65 kg na prawą rękę. W 2012 r. jako pierwsza Polka zdobyła złoty medal Pucharu Świata Zawodowców "Nemiroff World Cup" (65kg, na prawą rękę, a na lewą - srebrny..5 razy obroniła tytuł najsilniejszej Polki.