Marlena Wawrzyniak z Grudziądza kończy sezon kolejnym triumfem

MARYLA RZESZUT [email protected] tel. 56 45 11 929
Podium należało do grudziądzanek
Podium należało do grudziądzanek Arm Fanatic Sport
Marlena Wawrzyniak z Arm Fanatic Sport potwierdziła w XIII Pucharze Polski, że wciąż jest najsilniejszą kobietą w kraju. W ogóle grudziądzanki zajęły całe podium. Udowodniły, że są najlepsze.

Musi potwierdzać prymat

(fot. Arm Fanatic Sport )

Na armwrestlerki grudziądzkie nie ma silnych w całym kraju! Przekonały się o tym zawodniczki startujące w XIII Pucharze Polski w Gniewie.

na triumfatorce niedawnego Pucharu Świata Zawodowców - Marlenie Warzyniak. Nie zawiodła. Odniosła jeszcze jeden sukces na zakończenie sezonu 2012. Już piąty rok z rzędu obroniła - w światowym stylu - tytuł Najsilniejszej Kobiety w Polsce na prawą i lewą rękę.

Została wpisana do Księgi Rekordów i Osobliwości.

W Pucharze Polski zdobyła łącznie cztery złote medale - w kategorii +60 kg i najbardziej prestiżowej - open.

Grudziądzka ekipa rządziła

Medale zgarniali także inni zawodnicy Arm Fanatic Sport Grudziądz.

Marta Opalińska startowała w siłowaniu na lewą rękę. Zdobyła srebro w kat.+60 kg oraz także srebro w open. Kolejna, grudziądzka zawodniczka Milena Morczyńska wywalczyła srebrne medale na prawą rękę w kat.+60 kg oraz w open, a na lewą rękę - brąz i w open też brąz.

Podium zdominowały grudziądzkie armwrestlerki. Wykazały potęgę siły i szybkości. Udowodniły, że są w całej Polsce najlepsze. Przynosi efekty nauka wyczynowego armwrestlingu pod kierunkiem trenerki Marleny Wawrzyniak, która swoje nieprzeciętne umiejętności przekazuje zawodniczkom. Szalenie ważne jest w tej dyscyplinie wyszkolenie techniczne.

Męskie ręce też silne

Panowie z Arm Fanatic Sport Grudziądz też wrócili z Gniewu z medalami.

Sławomir Malas wywalczył w bojowym stylu, w kat.78 kg dwa cenne, srebrne krążki. Maciej Gralak w gronie zawodników niepełnosprawnych zdobył dwa złote medale, a dodatkowo w kat. 63 kg zdobył złoto na lewą rękę. Stanisław Gralak w kategorii grandmaster +90 kg zgarnął złoto na lewą i prawą rękę.

Podsumujmy: łącznie Grudziądz zdobył 9 złotych, 6 srebrnych i 2 brązowe medale. Ekipa zawodników Arm Fanatic Sport w klasyfikacji drużynowej zajęła wysokie 4. miejsce (na 14 klubów).

Marlena Wawrzyniak jest wdzięczna wszystkim, którzy pomogli w wyjeździe na Puchar Polski do Gniewu i dopingowali naszych armwrestlerów. - W imieniu klubu Arm Fanatic Sport pragnę podziękować za serce, wsparcie, wiarę i doping na zawodach: rodzicom, przyjaciołom, fan-klubowi, jak również sponsrom, a zwłaszcza sponsorowi głównemu naszego klubu M. Opalińskiemu (Instalmet) oraz firmie FitMax - mówi wdzięczna Marlena Wawrzyniak.