Marlena Wawrzyniak 8. raz wygrała Puchar Polski!

(marz)
Triumfatorki XVI Pucharu Polski w wadze +60 kg i open (od lewej): 3. miejsce -  Milena Morczyńska, 1. miejsce - Marlena Wawrzyniak i 2. Marta Opalińska z Arm Fanatic Sport Grudziądz
Triumfatorki XVI Pucharu Polski w wadze +60 kg i open (od lewej): 3. miejsce - Milena Morczyńska, 1. miejsce - Marlena Wawrzyniak i 2. Marta Opalińska z Arm Fanatic Sport Grudziądz Maryla Rzeszut
Trzy grudziądzanki Marlena Wawrzyniak, Marta Opalińska i Milena Morczyńska kładą na rękę wszystkie rywalki w Polsce, w wadze +60 kg i open! Zdominowały podium podczas XVI Pucharu Polski w Krotoszynie.

W XVI Pucharze Polski w armwrestlingu (siłowaniu na ręce) w Krotoszynie (na południu Wielkopolski), walczyło ponad 120 zawodników z 15 klubów całej Polski.

Jak co roku, była w tym gronie reprezentacja grudziądzkiego klubu Arm Fanatic Sport.

Marlena Wawrzyniak zwyciężyła po raz ósmy
Wśród kobiet znów dominowała grudziądzanka, Marlena Wawrzyniak, która (już ósmy rok z rzędu) obroniła w prestiżowej kategorii open tytuł najsilniejszej Polki w armwrestlingu. Zarówno na lewą jak i prawą rękę.

Nawet jednorazowe wygranie ogólnopolskiej rywalizacji w kategorii open oznacza dla armwrestlera wpisanie do księgi "Polskie Rekordy i Osobliwości". Tym większym wyczynem jest wobec tego wyczyn Marleny Wawrzyniak, która dokonała tego 8-krotnie!
Tuż za nią, dwukrotnie na podium w kategorii +60 kg seniorek oraz open stawały jej zawodniczki: na 2. miejscu Marta Opalińska, a na 3. Milena Morczyńska.

Wygrywali także panowie z Arm Fanatic Sport.
Maciej Gralak wywalczył cztery złote medale: w kategorii niepełnosprawnych do 60kg oraz seniorów do 63 kg. Stanisław Gralak dwukrotnie był drugi : zarówno w siłowaniu na lewą, jak i prawą rękę w kategorii grandmasters +90 kg. Sławomir Głowacki zdobył dwa złote medale w kategorii masters +100 kg oraz brązowy krążek wśród seniorów wagi +95 kg. Z kolei Mateusz Łukiewski zajął 6. miejsce w kategorii 63 kg seniorów.

Drużyna seniorów najlepszy w Polsce!
Każdy z grudziądzkich zawodników, dzięki swoim osiągnięciom, przysporzył klubowi punktów do klasyfikacji generalnej.
Wywalczone medale pozwoliły na zdobycie przez naszą ekipę łącznie 117 pkt i uplasowanie się Arm Fanatic Sport na 1. miejscu w klasyfikacji drużynowej seniorów.

Za nimi były takie kluby jak: 2. Armfight Piaseczno (100 pkt) i 3. Tytan Jaworzno (68 pkt). To najlepszy, jak dotąd, wynik grudziądzkiego klubu w rywalizacji zespołowej .

W klasyfikacji masters Arm Fanatic Sport wywalczył drużynowo 3. miejsce, z dorobkiem 34 pkt, za Armfight (69 pkt) i Black Scorpion (63 pkt).

Armwrestlerzy (seniorzy), którzy zajęli w Pucharze Polski dwa pierwsze miejsca, zostaną powołani do kadry narodowej na Puchar Świata Zawodowców "Złoty Tur World Cup - Rumia 2015"(21-22 listopada).