Łukasz Konstanty
Polki zajęły pierwsze miejsce w fazie eliminacyjnej Ligi Narodów siatkarek. Serbki z kolei już odpadły z rywalizacji. Fot. Karina Trojok / Dziennik Zachodni / polska press
Chiny pokonały USA 3:2 w meczu siatkarskiej Ligi Narodów kobiet. Oznacza to, że Polki na pewno eliminacyjną część rozgrywek zakończą na pierwszej pozycji. Biało-Czerwone rywalizację zakończyły z dziesięcioma zwycięstwami i dwoma porażkami na koncie.

Chinki zapewniły Biało-Czerwonym pierwsze miejsce

Wczesnym rankiem czasu polskiego podopieczne Stefano Lavariniego wygrały 3:0 z Koreą Południową. triumf nie gwarantował jednak jeszcze pierwszej lokaty. Nasz zespół mogły wyprzedzić Amerykanki, musiały jednak odnieść zwycięstwo z Chinkami.

W rozegranym w Suwon spotkaniu siatkarki Stanów Zjednoczonych lepiej rozpoczęły spotkanie, prowadziły w setach 1:0 i 2:1, Chinki zanotowały jednak udany finisz, ostatecznie wygrały mecz, zapewniając w ten sposób Polkom pierwszą lokatę w końcowej tabeli.

Kto wystąpi w turnieju finałowym Ligi Narodów siatkarek?

Poznaliśmy już komplet uczestniczek turnieju finałowego Ligi Narodów, który w połowie lipca zostanie rozegrany w USA. Oprócz gospodyń i Biało-Czerwonych o końcowy triumf powalczą także Turczynki, Chinki, Włoszki, Japonki, Brazylijki i Niemki.

Największą niespodzianką jest brak w stawce mistrzyń świata Serbek. Jedne z głównych faworytek rywalizacji doznały w eliminacjach aż sześć porażek (w tym 0:3 z Polską) i zajęły dziewiątą lokatę. Do drugiej części zmagań nie awansowały także Holenderki, a więc jedyne siatkarki, w meczu z którymi Polkom nie udało się wygrać nawet seta.

Turniej finałowy rozpocznie się 12 lipca. Zwycięzcę wyłoni finał, który zostanie rozegrany w nocy z 16 na 17 lipca o godzinie 0.30 czasu polskiego.