Mateusz Pietras
Young Boys Berno i Łukasz Łakomy poza Ligą Europy
Young Boys Berno i Łukasz Łakomy poza Ligą Europy FABRICE COFFRINI/AFP/East News
Liga Europy. Sporting Lizbona awansował do 1/8 finału rozgrywek. W pokonanym polu zostawił szwajcarskie Young Boys Berno. W Portugalii padł remis 1:1. Jednak o triumfie w dwumeczu przesądził mecz w Szwajcarii. Wicelider ligi portugalskiej wygrał 3:1. W dzisiejszym meczu występ zanotował Łukasz Łakomy. Polak zagrał trzynaście minut.

Sporting o krok od następnego etapu

Po pierwszym spotkaniu w lepszych nastrojach był wicelider ligi portugalskiej Sporting Lizbona. Podopieczni Rubena Amorima wygrali 3:1 z gospodarzami tamtego meczu Young Boys Berno. Starcie rozpoczęło się od bramki samobójczej w wykonaniu Szwajcara Aurele Amendy. W 41. minucie, czyli dziesięć minut po pierwszym golu, drugiego strzelił Szwed Wiktor Gyokeres. Napastnik okazał się bezbłędny z rzutu karnego. Minutę później bramkę kontaktową zdobył Szwajcar Filip Ugrinić. Trzy minuty po przerwie kropkę nad ,,i'' postawił Goncalo Inacio z Portugalii.

Od pierwszej minuty w brawach gospodarzy grał Łukasz Łakomy. Pomocnik na murawie przebywał osiemdziesiąt minut.

Awans Sportingu Lizbona, występ polskiego pomocnika

Worek z bramkami rozwiązał Viktor Gyokeres. W 13. minucie wpisał się na listę strzelców. Szwed sfinalizował kombinacyjną akcję faworytów tego dwumeczu.

Nie był tak skuteczny w drugiej połowie. W 57. minucie pomylił się z rzutu karnego. Czego nie wykonał Skandynaw, zrobił to jego rywal Silvere Ganvoula z Kongo. W 84. minucie zamienił ''jedenastkę'' na gola. Dzięki temu szwajcarski zespół wyrównał stan rywalizacji, jednak do szczęśliwego wyniku brakowało dwóch trafień.

W 78. minucie miał miejsce polski akcent. Na boisku w Portugalii pojawił się Łukasz Łakomy. Polak jednak nie zmienił losów meczu.