Leo Messi: Transfer z Barcelony do PSG nie był błędem

Tomasz Dębek
Messi
Messi FRANCK FIFE/AFP/East News
Początki Leo Messiego po transferze do Paris Saint-Germain nie są łatwe. Argentyński gwiazdor jest jednak zadowolony z nowego klubu i zapewnia, że nie żałuje odejścia z FC Barcelony.

Dopiero w piątym występie w barwach PSG Leo Messi zdobył debiutancką bramkę. Spotkanie Ligi Mistrzów z Manchesterem City nie było jednak dla sześciokrotnego zdobywcy Złotej Piłki przełomowe. Pięć dni później Argentyńczyk rozegrał 90 minut w zakończonym kompromitującą porażką 0:2 meczu ze Stade Rennais.

34-latek udzielił "France Football" pierwszego wywiadu po zmianie klubu. Całość ma ukazać się w sobotę, do sieci trafiła już jednak okładka, z której Messi zapewnia, że nie popełnił błędu wybierając PSG.

Mimo ostatniej porażki w Ligue 1 PSG pewnie prowadzi w tabeli. Tymczasem Barca w La Liga jest dopiero dziewiąta (choć z zaległym meczem), a na trenera Ronalda Koemana zewsząd spadają słowa krytyki.

- Messi przykrywał wszystkie braki drużyny. Wygrywał mecze w pojedynkę. Oczywiście, miał wokół siebie bardzo dobrych zawodników, ale on robił różnicę. Dzięki niemu każdy wyglądał na boisku lepiej. To nie krytyka w stronę zespołu, tylko obserwacja - mówił niedawno na łamach "Marki" szkoleniowiec z Holandii.